banner461

Maneviyattan Uzaklaştıkça Sorun Artıyor

Okullarda başlatılan Fatih Projesinin gerçekten hayat bulan bir proje haline gelebilmesi için Fatih Ruhlu gençlerin yetiştirilmesi gerektiğine de değinen Şuurlu Öğretmenler Derneği Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Aydemir, toplumdaki boşanmaların, cinayetlerin, ahlaksızlıkların artmasında başlıca sorunun insanımızın maneviyattan uzak bir yaşam sürmeye başlaması olduğuna işaret etti.

banner15
 Maneviyattan Uzaklaştıkça Sorun Artıyor
23 Aralık 2014 Salı 16:42

banner517
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Okullarda başlatılan Fatih Projesinin gerçekten hayat bulan bir proje haline gelebilmesi için Fatih Ruhlu gençlerin yetiştirilmesi gerektiğine de değinen Şuurlu Öğretmenler Derneği Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Aydemir, toplumdaki boşanmaların, cinayetlerin, ahlaksızlıkların artmasında başlıca sorunun insanımızın maneviyattan uzak bir yaşam sürmeye başlaması olduğuna işaret etti.

Aydemir, “Okullarımızda Fatih Projesi yapılıyor. Bu ruhun gelişmesi için Fatih ruhlu gençleri yetiştirmemiz lazım. Hedefsiz, gayesiz gençler yetişiyor. Milli eğitimin özüne dönmesi gerekiyor. Kitapların içerik itibariyle maneviyatla doldurulması gerekiyor. Fizik kitaplarında Allah’ın koyduğu fizik kuralları anlatılıyor. Ama bir Allah lafzı bile geçmiyor. Çocuklarımıza biz ne verdik ki ne istiyoruz?. Boşanmalar, Cinayetler, Ahlaksızlıklar kol geziyor” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Fatihsiz ruhum - 7 yıl önce
ben Aziz vasilyoz II. Voyvoda Vlad ruhlu olmayi tercih ederim
Avatar
herkes kendine baksın - 6 yıl önce
1 karış sakal bırakıp insanlara ahkam kesmeyi bırakın önce kendi geçmişinizle helalleşin ondan sonra milletin şuuru ile uğraşın.müslümancılık oynamayıda bırakın.bakın şu topluma herkes kendine bir baş bulmuş benimki doğru seninki yanlış oynanıyo önce bundan uzaklaşıp islamda buluşmayı anlatın
Avatar
şimşek - 6 yıl önce
müslüman dünyasının durumundan belli ne kadar kurana yakın oldukları