banner461

Nevşehir in Gözü Birlik'te

TSK’nın acemi birliklerinin taşınmasına yönelik çalışmalarını hızlandırması ilimiz Nevşehir de vatandaşlarımızında beklentilerini arttırdı.

banner15
Nevşehir in Gözü Birlik'te
30 Temmuz 2013 Salı 17:05

banner517
banner134
TSK’nın acemi birliklerinin taşınmasına yönelik çalışmalarını hızlandırması beklentileri arttırdı.


Türk Silahlı Kuvvetleri büyük illerdeki acemi birliklerinin küçük şehirlere taşınması ve mevcut kuvvet yapısının yeniden konuşlandırılması için başlattığı çalışmalara hız kazandırması, Nevşehir de vatandaşlarımızın beklentilerini arttırdı.

İsmi birliklerin taşınacağı iller arasında yer almadığı için Mayıs ayında tam anlamıyla ayağa kalkan, Yozgat gibi ilimiz Nevşehir de de vatandaşlarımız Askeri Birlik bizim hakkımız diyerek şehrimize bu haktan kimse alı koyamaz dediler.

 Milli Savunma Bakanı tarafından garanti verilen Yozgat’ın haberlerde yine isminin geçmemesi, kafaları karıştırmak için yeterli oldu.

Büyük illerdeki acemi birliklerinin küçük şehirlere taşınması konusunda kısa, orta ve uzun vadeli planlar hazırlayan TSK'nın, birliklerin durumunu gözden geçirdiği öğrenildi.

İHTİYAÇLARA GÖRE

MHP Yozgat Milletvekili Sadir Durmaz, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz tarafından cevaplandırılmak üzere Meclis'e soru önergesi verdi. Durmaz önergesinde askeri birliklerin taşınmasına ilişkin iddiaların doğru olup olmadığını sordu. Bakan Yılmaz önergeye verdiği cevapta, TSK'nın bölgesel ve küresel ihtiyaçlarının yanı sıra teknolojik gelişmelere ve değişen tehdit durumlarına göre değerlendirmeler yapıldığını kaydetti.

TÜM BİRLİKLER İNCELEMEDE

Mevcut kuvvet yapısının ve konuşlandırılmasının gözden geçirildiğini ifade eden Yılmaz, ihtiyaç duyulan düzenlemelerin yapılan kısa, orta ve uzun vadeli planlara ilave edildiğini aktardı. Bakan Yılmaz, birliklerin teşkil edilmesi ve konuş durumunun bu çalışmalar kapsamında yeniden değerlendirildiğini sözlerine ekledi.

İŞSİZLİĞE ÇÖZÜM OLACAK

Haber7.com’un haberine göre İstanbul, Ankara ve İzmir'deki büyük acemi birliklerinin Gümüşhane, Bayburt, Artvin, Karaman, Karabük, Çankırı, Iğdır, Bitlis, Bingöl, Muş, Sinop, Bartın ve Uşak gibi gelişmekte olan küçük Anadolu şehirlerine nakledileceği belirtildi. Askeri birliklerin yer değiştirmesiyle sanayi ve turizm geliri olmayan Anadolu şehirlerinde hizmet sektörünün geliştirilmesinin hedeflendiği kaydedildi. Böylece işsizlik nedeniyle metropol kentlere göçün önüne geçileceği de vurgulandı.

 YOZGAT’IN ADI YİNE

TELAFFUZ EDİLMEDİ

Askeri acemi birliklerinin büyükşehirlerden küçük illere taşınması çalışması sonrasında, ismi listede olmadığı için Yozgat ayağa kalksa da, milletvekilleri birbiri ardına açıklamalar yapsa da bu konuda çok ciddi bir gelişme yaşanmadığı ortaya çıktı. Haber7.com’da bir önceki şehir isimlerinin bire bir telaffuz edilmesi ancak Yozgat isminin herhangi bir şekilde listede yer almaması, kafalarda soru işareti bıraktı.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.