banner461

Ticaret Müdürlüğünden, Kooperatiflere hibe desteği

Karaman Ticaret İl Müdür V. Yusuf ARI; Gümrük ve Ticaret Bakanlığı görev alanına giren kooperatiflerle verilecek proje desteği ile ilgili 30 Temmuz 2013 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan yönetmelik hakkında bilgi verdi.

banner15
Ticaret Müdürlüğünden, Kooperatiflere hibe desteği
03 Ağustos 2013 Cumartesi 19:52

banner517
banner134

 Yeni kurulmasından dolayı bir çok insanın habersiz olduğu Ticaret İl Müdürlüğü Kooperatiflere hibe desteği vereceğini duyurdu.

Karaman Ticaret İl Müdür vekili Yusuf Arı; Kooperatiflere, üretim ve istihdama katkısı olacak projelerindeki mal alımlarına 200 bin lira, hizmet alımları ve nitelikli personel istihdamına yıllık bir personel için 30 bin liraya varan hibe desteği verileceğini, buna göre, destek kapsamında kooperatiflerin faaliyet konularına göre makine veya ekipman ile ilgili mal alımlarına, ortaklarının en az yüzde 90'ını kadınların oluşturduğu kooperatiflerin işletecekleri yaşlı ve engelli bakım merkezleri ile çocuk kulüpleri, kreş ve gündüz bakımevlerinin demirbaş eşya niteliğindeki yatırım malı alımlarına, ürünlerinin tanıtımı ve pazarlanmasına ilişkin sergi ve fuar katılımlarına yönelik hizmet alımlarına, nitelikli personel istihdamlarına ve bazı diğer mal ve hizmet alımlarına desteklerde bulunacağını belirtti. 
Öte yandan, kooperatiflerin desteklenmesine karar verilen mal ve hizmet alımlarında hibeye esas proje tutarlarının Karaman İli ve kalkınmada öncelikli yöre şartı aranmaksızın ortaklarının en az yüzde 90'ını kadınların oluşturduğu kooperatiflerde yüzde 75'nin Bakanlıkça hibe olarak karşılanacağını, bununda kadın girişimciliğin önemini bir kez daha vurguladığını ifade etti. 
Son olarak proje başvuru dönemlerinin de sergi ve fuar destekleri hariç bir yıl içinde en fazla üç dönem olmak üzere Bakanlıkça duyurulacağını belirtti...

Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.