banner461

Yıldız, ''29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun''

Cumhuriyet’in 93. yıldönümünü bütün ülkemizde milletçe kutlamanın gurur ve heyecanı içerisindeyiz.

banner15
Yıldız, ''29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun''
28 Ekim 2016 Cuma 09:15

banner517
banner134
Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajında:

''Bilindiği üzere tarihimiz, dünyada eşi ve benzeri görülmemiş şanlı zaferlerle doludur. Bu zaferlerden en yakın tarihli olanı 15 Temmuz darbe girişimine karşı milletimizin omuz omuza cuntacıları bertaraf etmesidir. Milletimiz yaklaşık bir asır öncesinde kendisine esaret zinciri vurmak isteyen güçlere karşı göstermiş, yeni kurduğu Türk Devletini Cumhuriyetle taçlandırmıştır.

Mânâ ve gücünü aziz milletimizin birlik ve beraberlik şuurundan alan Cumhuriyetimiz, büyük bir inançla sürdürdüğümüz kurtuluş mücadelemizin bir sonucudur. En zor şartlarda dahi ümitsizliğe kapılmadan yürütülen bu var olma mücadelesinde hür ve bağımsız yaşamak kararlılığından bir an olsun taviz vermeyen milletimiz, kurduğu Türkiye Cumhuriyeti ile geçmişte var olduğu gibi gelecekte de var olacağını bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir.

Büyük yokluklarla kurulan devletimiz ve onun yeni yönetim şekli olan Cumhuriyet, Türk Milleti’nin çağdaş dünyada hak ettiği yeri alma kararlılığının en büyük kanıtıdır.
Ecdadımızın bizlere ve gelecek nesillere bıraktığı bu kıymetli mirası koruma ve yüceltme konusunda milletimizin her bir ferdi aynı inancı ve sorumluğu benliğinde taşımakta, ülkemizi el birliği ile geleceğe taşıma noktasındaki gayretini sürdürmektedir.

Bu anlamlı günde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, Ürgüplü hemşerilerimin Cumhuriyet Bayramı’nı içtenlikle kutluyorum.''

Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.