Nevşehir U18 Futbol Ligi 2023-2024 Mehmet Anıl Altundal Sezonu ikinci haftasında oynanan 4 karşılaşmada 28 gol kaydedildi.

Maçlarda en farklı galibiyeti Ürgüp spor takımını 9-0 mağlup eden Kapadokya Nevşehir spor aldı.

Nevşehir U18 Futbol Liginde alınan sonuçlar ve puan durumları şöyle:

Kapadokya Nevşehir spor ; 9 Ürgüp spor ; 0

Nevşehir Belediye ;7 Anadolugücü ; 2

Kozaklı spor ; 7  Ortahisar spor ; 2

Kayaşehir Spor:1 Maksan Spor: 3

Bu sonuçlardan sonra Maksan spor , Kapadokya Nevşehirspor ve Nevşehir Belediyespor yoluna kayıpsız devam ettiler
U-18 ligi maçlarına önümüzdeki hafta içi devam edilecek

Nevşehir Amatör Küme Ligi U-18 Ligi Maçlarında Maksan Spor rüzgarı esiyor. Geçen hafta oynadığı Ortahisar Belediye Spor müsabakasını 8-1 kazanarak U-18 Ligine çok iyi bir başlangıç yapan Maksan Spor ,Ligin ikinci maçında Kayaşehir Spor takımını 3-1 yendi. Kapadokya Nevşehir spor ise Ürgüpspor'u9-0 gibi farklı bir skorla yenerek, yoluna emin adımlarla devam ediyor.

Maksan Spor bu müsabakada ilk devre 40. dakikada  Kaptan Hasan Yükselin attığı golle  1-0 soyunma odasına önde girdi. İkinci yarıda Kayaşehir spor  55. dakikada Emirhan Kentlinin attığı golle maçta dengeyi sağladı. Bu golden sonra Maksan Spor maça ağırlığını koydu.Atak futbol oynamaya başladı , gol için rakip kaleye yüklendi. Bu atakların birinde maçın yıldızı Hasan Yüksel  73.dakikada takımının ve kendisinin ikinci golünü attı ve sokr 2-1 oldu.  Maçta üstünlüğü tamamen eline alan maksan spor 82.Dakikada Miraç Serhat Şahinin yaklaşık 35 metreden serbest vuruştan attığı golle  3-1 öne geçti. Bu gol maçın skorunu belirledi ve Maksan Spor bu maçıda alarak puanını 6 yaptı .Grupta ilk dört takım arasına girmek için avantaj yakaladı. Maksan Sporda bu maçta nevşehirin parlayan yıldızı Hasan Yüksel yine çok iyi bir futbol ortaya koydu . Attığı iki golün yanı sıra takımını ateşleyen saha içinde üstün mücadele eden , varını yoğunu ortaya koyan bir profil çizdi. Taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazandı. Alkışlar Maksan Spor takım kaptanı Hasan Yüksel'e. 

Maksan Spor önümüzdeki hafta Kapadokya Nevşehir Spor ile liderlik maçına çıkacak.