Kalaba Belediyesi, tarım ve hayvancılık alanında yoğun bir potansiyele sahip olan kasabada çiftçi ve hayvan yetiştiricilerine yönelik yaptığı desteklemelere bir yenisini daha ekliyor.

Rüyamız gerçek oluyor

Kalaba Belediye Başkanı Erdal Yorgancı, kasabada faaliyet gösteren hayvan yetiştiricilerinin büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarını, modern bir ortamda alıcılarla buluşturabileceği canlı hayvan pazarı kurulması için kolları sıvadı.

Bu kapsamda Kalaba beldesinin Avanos çıkışında bulanan yaklaşık 6500 metrekarelik alana krulması planlanan Hayvan Pazarı, Kalabamıza ve tüm hayvancılarımıza hayırlı olsun. En kısa sürede hayvan pazarımızı hizmete açacağız" dedi.  

Hayvan yetiştiricileri de canlı hayvan pazarını yıllardan bu yana büyük bir sabırsızlıkla beklediklerini ifade ederek, projeden oldukça memnun olduklarını söyledi. Hayvan pazarı kurulması kararından dolayı Kalaba Belediye Başkanı Erdal Yorgancı’ya teşekkür eden yetiştiriciler, “Bizim için adeta bir rüya olan hayvan pazarı sektör için oldukça önemli bir uygulama. Rüyamız gerçekleşeceği için çok mutluyuz. Böylece bin bir emek harcayarak yetiştirdiğimiz büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarımızı alıcılarla modern bir pazarda buluşturacağız. Kasabamız ekonomisine büyük katkı sunacak bu uygulama ile yetiştiricilerimizde önemli bir gelir sağlayacak. Kalabamızdaki hayvancılığı teşvik eden bu uygulamanın hayata geçirilmesini büyük bir sabırsızlıkla bekliyoruz” diye konuştu.