Hacıbektaş Belediye Başkanı Arif Yoldaş Altıok Hacıbektaş’ta son günlerde yaşanan Konar-Göçer vatandaşlarla ilgili açıklamalarda bulundu. 

Altıok, "Hacıbektaş 5000 nüfusa sahip bir ilçe. Bilindiği üzere de Hacıbektaş Belediyesi olarak nüfus oranımıza göre toplam 85 personelle hem Hacıbektaş halkımıza hem de yıl içerisinde gelen 750 bin misafirlerimize hizmet vermeye çalışıyoruz. 

Bu 85 personelimizin sadece 7 tanesi Zabıta olarak görev yapmaktadır. 

Tüm Hacıbektaş’ın bildiği gibi Ağustos ayının ilk günlerinden son günlerine kadar yoğun bir ziyaretçi ve konar-göçer vatandaşlarımızın Hacıbektaş’a geldiğini görerek yaşıyoruz. 

Hacıbektaş Belediyesi olarak 4 buçuk yıldır bu sorunları en aza indirmek için 85 personel 7 Zabıtayla gücümüz yettiğince mücadele etmeye çalışıyoruz. 

Bu konuda bir kaç soruyu Hacıbektaş halkımızın takdirine sunuyorum. 

1 - Bu konar-göçer vatandaşlar il ve ilçelerinden gelirken hiç kontrol ediliyor mu? 

2- İlçe girişlerinde gbt kontrolleri yapılıyor mu? 

3- Vatandaşın ve hazineye ait arsalarda konaklama yapan konar-göçer vatandaşlara kolluk kuvvetleri müdahale ediyor mu? 

4- Çarşı merkezi ,dergah çevresi, Dedebağ, Beştaşlar ve Çilehane de asayişi bozacak şekilde davranan ve konaklama yapanlara kolluk kuvvetleri müdahale ediyor mu? 

5- Türkiye’nin her hangi bir noktasında hatta Nevşehir’in her hangi bir ilçesinde bu vatandaşlar bu şekilde rahat hareket edebilir mi? 

6- Kapadokya’nın her hangi bir noktasında bu kadar rahat çadır kurulup konaklama yapılabilir mi ?  

7- Ben bu soruları 4 buçuk yıldır görev sürem boyunca tüm yetkililere soruyorum fakat olumlu bir cevap alamadım maalesef. 

Bu sorularımıza istinaden kendimizi aklamaya suçu bir başka kuruma atma niyetinde değiliz. 

Eksiklerimiz kesinlikle vardır ve düzeltmek için de aklımızın yettiğince elimizden geleni yapıyoruz yapmaya da devam edeceğiz. 

Hacıbektaş sevdalısı tüm dostlarımızın bu soruların cevabını öğrenmek için Hacıbektaş Belediyesi dahil tüm kurumlara yazılı veya sözlü olarak sormasını rica ediyorum" ifadelerinde bulundu.