Master Eğitim Kurumları Müdürü Mehmet ERAVCI Cumhuriyetimizin 100. Yılı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Birlik ve kardeşlik gücümüzün en önemli göstergelerinden biri Cumhuriyettir diyen ERAVCI şöyle devam etti.

Milletimizin kendisiyle ilgili alacağı kararlara ve atacağı adımlara yine milletimiz dışında hiçbir gücün etkili olamayacağı Cumhuriyetle tescillenmiştir. Birinci Dünya savaşı neticesinde parçalandığı ve esaret altına alındığı sanılan Türk Milleti, verdiği kurtuluş ve varoluş mücadelesiyle millet egemenliğine dayalı bir yönetim anlayışına Cumhuriyetle ulaşmıştır.

Milletimiz; kurtuluş mücadelesinde varlığına ve birliğine sahip çıkmış asla teslim olmayacağını tüm dünyaya ispatlamıştır.

Bir asır öncesinde olduğu gibi milletimiz var oldukça kendisine kastedilen her türlü zahmet, Cumhuriyetle tescillediği Milli Egemenlik ilkesiyle her zaman sonuçsuz kalacaktır.

Bu kapsamda 29 Ekimin 100. Yılında yeni yüzyıla ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonuyla yaklaşarak üzerimize düşen her türlü sorumluluğu ziyadesiyle yerine getirmeliyiz.
 Yeni yüzyılda Türk Milli Eğitimine her türlü katkı ve büyük Atatürk’ün dediği gibi Cumhuriyetin bizden istediği aklı hür, fikri hür, vicdanı hür nesillerin yetiştirilmesi gayemiz doğrultusunda adımlarımızı sağlam atmakta kararlıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle, aziz milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı içtenlikle kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.