Nevşehir Valisi Ali Fidan, Nevşehirli Bürokratlar ve İş insanları Derneği (NEVBİAD) Başkanı Kazım Tekin ve beraberindeki dernek üyelerini makamında kabul etti.

NEVBİAD Başkanı ve Emekli Mülki İdare Amiri Kazım Tekin, öncülüğünde Nevşehir´e gelen yaklaşık 17 kişilik heyet Vali Fidan´ı makamında ziyaret ederek dernek faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Vali Fidan, NEVBİAD heyetinin nazik ziyaretlerinden dolayı duymuş olduğu memnuniyeti ifade etti.

Birlik ve beraberliğin Nevşehir için önemli olduğuna değinen Vali Fidan, “İnşallah bundan sonra aynı şekilde birlik ve beraberlik devam eder. Nevşehir´e gelecek olan hizmeti ve Nevşehirlilerin sıkıntılarına yönelik yapılacak işlerin bir adımı olur. Bizler burada sizler orada inşallah Nevşehir için birlikte hareket ederek güzel şeyler yaparız” diye konuştu.

NEVBİAD Başkanı ve Emekli Mülki İdare Amiri Kazım Tekin'de “Malumunuz, İstanbul bir dünya kenti. Yani Avrupa´nın en büyük kenti ve birçok ulustan insanların da yaşadığı birçok uluslararası şirketinde merkezi olduğu bir yer. Ama biz böylesine büyük devasa bir şehirde Nevşehirliğimizi, özümüzü, benliğimizi de kaybetmeden, ama oradaki ortama da layık yaşayabilmeyi bu dayanışmayla gerçekleştirme amacıyla bir araya geldik. Tabi kendi aramızdaki dayanışmanın da Nevşehir´e nasıl katkıda bulunabiliriz, Nevşehir´den İstanbul´a eğitim ve öğretim amacıyla veya başka amaçlarla gelen hemşerilerimize nasıl katkıda bulunabiliriz, destek olabiliriz, amacıyla yola çıktık” dedi.

Hemşericilik derneği olmadıklarına vurgu yapan Tekin, “Düşündüğümüz, uygulamaya koyduğumuz her çalışmaya büyük bir destek gösteriyor arkadaşlar. Hem de katkıda bulunuyorlar. Bu açıdan ben kendilerine her zaman müteşekkirim. Biz Nevşehirliyiz, özümüzden hiçbir zaman kopmadan iş adamı olarak veya bürokrat olarak çok güzel yerlerde çok iyi yerlerde olan arkadaşlarımız var. Bunlarla gurur duyarak ülkemize hizmette birbirimizle yarışarak bu çatı oluşumunu gerçekleştirdik. İnşallah başarılı bir şekilde de devam ettireceğiz” dedi.

Bilgi alışverişi ve sohbetten sonra günün anısına çekilen hatıra fotoğrafı ile sonlandırılan ziyaret, İyi dilek ve hayır temennileri ile son buldu.