Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (NEVESOB) Başkanı Mehmet Pınarbaşı 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Pınarbaşıyayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi; “Tarihi şanlı zaferlerle dolu aziz milletimiz, gösterdiği büyük kahramanlıklarla vatanımızı ve milletimizi yok etmeye çalışanlara karşı birlik ve beraberlik ruhu ile verdiği muhteşem bir mücadele ile büyük zaferi kazanmış ve bize bu mukaddes vatanı emanet etmiştir. Bir milletin vatan sevgisiyle, onuruyla verdiği bağımsızlık mücadelesi ve direnişinin yakın Türk tarihindeki karşılığı; 30 Ağustos 1922’de zafer kazanılan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’dir. 101 inciyılını kutladığımız bu zafer, vatan toprağı işgal altında bulunan bir milletin yokluklara rağmen azimle, inançla ve kararlılıkla toprağını nasıl müdafaa edebileceğini, büyük bedeller ödeyerek de olsa yedi düvele göstermiştir. Bize düşende bu şanlı ecdadın torunları olarak bu aziz vatanı tarihimizden ve ecdadımızdan aldığımız ilhamla sonuna kadar korumaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını tebrik ediyor; vatanımız için biran bile düşünmeden şahadet şerbetini içen tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve tüm şehitlerimizi minnetle yâd ediyorum."

Mehmet Pınarbaşı

Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı