Yaklaşık 2 yıldır Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevinde bulunan Memet Polat görevini 6 yıldır Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevinde bulunan Yusuf Yazıcı'ya devretti.

Milli Eğitim Bakanlığı Koordinasyon Birimine görevlendirmesi yapılan Memet Polat görevini Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanan Yusuf Yazıcı'ya devretti.

Memet POLAT,  Nevşehir İl Milli eğitim Müdürü. Yusuf YAZICI'nın görevinin kendisine ve Nevşehir'e hayırlı olmasını diledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Yusuf YAZICI'nın Göreve Başlama Mesajı

Saygıdeğer hemşerilerim, değerli meslektaşlarım, sevgili öğrenciler;

  08.09.2023 tarihi itibariyle Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başlamış bulunmaktayım. Adında birçok değeri ve güzelliği barındıran; tarihi, kültürü ve turizmiyle tüm dünyada dikkatleri üzerine çekmeyi başaran, ülkemizin güzide şehirlerinden biri olan Nevşehir’imizde göz nurumuz, evlerimizin ve vatanımızın neşesi çocuklarımıza hizmet edecek olmanın gurur ve heyecanı içerisindeyim.

Göreve başlarken bizlere bu görevi layık gören Bakanımız Sayın Prof. Dr. Yusuf TEKİN ’e şükranlarımı arz ediyorum. Emanetini devraldığımız Sayın Memet POLAT’a yeni görevinde başarılar diliyor, Nevşehir’imizin eğitimine katkı sunan tüm eğitimcilerimize teşekkür ediyorum.

Göreve başladığım bugünden itibaren eğitim anlamında daha nice başarıya ulaşabilmek adına birlikte yürüyeceğimiz bu yolda ilk günün heyecanı ve gayreti ile eğitim süreçlerine katkı sağlayacağımızı bilmenizi isterim. Eğitim meşalemizi sizlerle birlikte taşırken milli ve manevi değerlere saygılı, yenilikçi, araştıran, sorgulayan ve çözüm odaklı bir gençlikle beraber yürümek en önemli hedefimiz olacaktır.

“Türkiye Yüzyılını” inşa etmek üzere; müdür yardımcılarımız, ilçe milli eğitim müdürlerimiz, şube müdürlerimiz, okul müdürlerimiz ve en önemlisi geleceğimizin mimarları öğretmen arkadaşlarımız ve tüm eğitim çalışanlarımızla birlikte mesai mefhumu gözetmeksizin aziz ecdadımızın kanlarıyla suladığı vatanımızın göz aydınlığımız çocuklarına daha müreffeh bir vatan bırakmanın gayreti içerisinde olacağız.

Belirlediğimiz amaçlarımızı gerçekleştirirken Sayın Valimizin himayelerinde tüm eğitim çalışanlarının, kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum kuruluşlarının, basın mensuplarının, hayırseverlerimizin ve tüm Nevşehirli hemşerilerimizin desteklerini esirgemeyeceğine olan inancım tamdır.

Bu vesile ile turizmin başkenti bu güzel ilimize atanmış olmanın şahsım, çalışma arkadaşlarım, ilimiz ve ülkemizin yarınları için hayırlara vesile olmasını temenni ediyor saygılarımı sunuyorum.

                                                                              Yusuf YAZICI

                                                                    Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf YAZICI Kimdir?

1966 Yılında Sorgun’da doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Sorgun’da tamamladı. 1988 yılı yaz döneminde Bolu Eğitim Yüksekokulu’ndan mezun oldu. 1999 yılında Anadolu Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü´nde lisans eğitimini tamamladı.

Sınıf öğretmenliği, okul müdür yardımcılığı görevlerinde bulundu, Bakanlığımız tarafından açılan Okul ve Kurum Yöneticiliği Seçme ve Değerlendirme Sınavı ile Taşra Teşkilatı Yöneticiliği Seçme ve Değerlendirme Sınavlarını kazandı.

Yurdumuzun çeşitli yerlerinde öğretmenlik ,okul müdür yardımcılığı ,okul müdürlüğü ,şube müdürlüğü ,İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yaptı.

16 haziran 2014 yılından itibaren yürüttüğü Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden sonra 25 Ekim 2017 tarihinden itibaren Yozgat il Milli Eğitim Müdürlüğü’ne görevlendirildi.

Kamu kurumlarında çalıştığı süre içerisinde, 2 adet Aylıkla Ödül, 6 adet Takdir Belgesi , 12 adet Teşekkür Belgesi, 6 adet Başarı Belgesi , 1 adet Üstün Başarı Belgesi ve 1adet ödül ile takdir edilmiştir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.