Nevşehir İl Özel İdaresi Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü ilaçlama ekipleri, Yüksekli ve Şahinler köyleri arasında Kızılırmak’ta belirlenen 3 noktada biyolojik ilaçlama yaptı.

Nevşehir İl Özel İdaresi Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü ilaçlama ekiplerince Kızılırmak çevresine Simillium SPP. mücadelesi kapsamında Yüksekli – Şahinler köyleri arasında belirlenen 3 noktada 1.kez 240 litre Biyolojik ilaçlama yapıldı. Yapılan ilaçlama ile Kızılırmak çevresinde oluşan üvez sineğine karşı havzanın korunması ve vatandaşların rahat ve sağlıklı bir yaz geçirmesi planlanmaktadır.

Kızılırmak nehrinde Simillium SPP.(üvez sineği)’ne karşı  en etkili mücadelenin nehir içinde yaşam sürdüren larvalara karşı yapıldığını, ve zararlının erişkin hale gelip insan ve hayvanlara zarar vermeden, kontrol altına alıp, düzenli olarak popülasyonları takip edilen zararlıya karşı en etkin mücadele yöntemi olan ve ekolojik sisteme ve diğer canlılara hiçbir zararı ve yan etkisi bulunmayan Biyolojik Larvasit ile ilaçlama düzenli olarak İdaremiz teknik personelinin kontrolünde on beş gün aralıklarla devam edilecektir.