Ahilik Haftası dolayısıyla Nevşehir Ülkü Ocakları, sabah erken saatlerinde esnafların dükkanlarını kapı kapı dolaşıp zarf içinde siftah parası bırakıyor.

Nevşehir sanayisinde sabah geldiklerinde iş yerlerini açan esnaf, içinde ‘siftah zarfı’ ile karşılaşan esnaflar, büyük şaşkınlık yaşadılar.

Esnafa güzel ahlâkı, yardımseverliği, dürüstlüğü ve kardeşliği vurgulayan ‘Ahilik Haftası’ çerçevesinde farkındalık oluşturmak adına önceden hazırlanan zarfları takdim ettiklerini belirten Nevşehir Ülkü Ocakları Başkanı Musa Şevik “İçerisinde ‘Ahilik Duası’ ve ‘siftah parası’ bulunan zarfları, Nevşehir sanayisinde ki muhtelif bölgelerdeki esnafımızı ziyaret ederek takdim ettik. ‘Siftah bizden, bereket Allah’tan’ diyerek yaptığımız bu faaliyetle ahiliğin gerek Anadolu’nun Türk-İslam coğrafyası haline gelmesinde gerekse yazılı olmayan kurallar ile ticaret hayatını düzenlemesinde ne kadar önemli bir yeri olduğunu bir kez daha göstermeye çalıştık. “Dik baş, tok karın, mutlu yarın” temalı bu çalışmamız vesilesiyle bir kez daha tüm esnafımızın Ahilik Haftası’nı tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.