banner461

Alibey hanı yıkıldı

Derinkuyu İlçesi çarşı içinde bulunan tarihi Alibey Hanı göz göre göre yıkıldı!

banner15
Alibey hanı yıkıldı
23 Aralık 2014 Salı 19:32

banner517
banner134

 19.yüzyılda yapıldığı bilinen tarihi Alibey Hanına bugüne kadar hiçbir önlem alınmadığı görüldü. Kimliği belirsiz bazı kişiler tarafından yıkıldığı sanılan tarihi binanın giriş kapısı hanın diğer odalarına göre daha da sağlam durumdaydı. Sit alanı içinde bulunduğu öne sürülen tarihi binanın birileri tarafından peyder pey yıkıldığı sanılıyor.

Bugüne kadar ne Nevşehir Koruma Kurulundan, ne Kültür İl Müdürlüğünden ne de binanın sahibinden tarihi hanın yıkılma tehlikesi geçirdiği ve birileri tarafından veya kendi kendine bu binanın yıkılacağına dair bir girişimde bulunulup bulunulmadığı ise merak konusu!

Yetkililer Derinkuyu’daki Alibey Hanı yıkılıp da ortadan kalkınca mı harekete geçecek? Derinkuyu Haber olarak merak ediyoruz doğrusu!

Kaynak: Derinkuyuhaber / Osman Aytekin


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Ortadirek - 6 yıl önce
AVM gider oraya
Avatar
bekdikli hasan - 6 yıl önce
Osmanlıca diyenlere ithaf olunur!!!! Tarih önemli !! Geçmişimiz çok önemli! diyenler.Akepe liler nerdesiniz.Ülkücülüğün farkını göstereceğiz.
Avatar
YUSUF ASLAN - 6 yıl önce
oraya bir bir power gider akepe getirsin aliaga olunu ve riza zerabi
Avatar
Vatandaş - 6 yıl önce
Ülkücülerin CHP nin onun bunun bu zamana kadar Adnan Menderes ve Özal hariç diğer tüm hükümetlerin arkasını AKP topladığı için hangi birine yetieceklerini şaşırdı adamlar. Biz ülkücülerin de CHP nin de başka kim varsa bu ülkeye tarihe dine vatandaşa ne kadar sahip çıktığını biliyoruz . Ayrıca ülkücüler yada MHP her fırsatta mehter marşını sloganlarında kullanan ve Osmanlı'dan gelmiş bir kuruluşmuş edasıyla davranan bir siyasi oluşum değilmi? Buna karşı olduğum için söylemiyorum ancak osmanlıcayı getiren insanlarada saygı duyun . İngilizler 1200 (binikiyüz) sene önce yazılmış kitaplarını okuyabiliyor ama böz 100 (yüz) sene önce yazılmış kitaplarımızı okuyamıyoruz. Farklı siyasi görüşte olabilirsin ancak en azından rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu gibi doğru olana doğru demesini öğrenin artık . Mertlik adamlık insanlık budur
Avatar
HASAN - 6 yıl önce
vatandaş rumuzlu kardeşim.eleştirmek saygisizlik değildir neden yanlış bakıyorsunuz.ayrica osmanlica kurslarla öğrenilmez.bir saman alevi gibidir bu tartişmalar.hakikati bir yil sonra kaç kişi kursa gitmiş ve öğrenmiş ve de kaç yerde kurs devam ediyor ona bakmak lazim.yine kaç akp li öğrenmiş ben bir yil sonrasini bekliyorum.teşekkür ederim.
Avatar
sende mi? - 6 yıl önce @Vatandaş
işiniz olunca hepiniz ülkücü...ülkücüler olmasa akp bugüne gelebilir miydi? hadi ordan....
Avatar
polat - 6 yıl önce
Hasan gardaş ben akp liyim 3 sene önce gittim kursa öğrendim bilmeden konuşma osmanlıca ya gösterdiğini tepkiyi İngilizceye göster