banner461

Nevşehir'de 24 Kasım Öğretmenler günü programı

Nevşehir Valilikten yapılan açıklama ile Nevşehir'de 24 Kasım Öğretmenler günü programı belli oldu.

banner15
Nevşehir'de 24 Kasım Öğretmenler günü programı
21 Kasım 2017 Salı 12:50

banner517
banner134
Nevşehir'de 24 Kasım Öğretmenler günü proğramı belli oldu.

FAALİYETLER :
1 - Çelenk Sunma Töreni
2- Tebrik ve Ziyaretler
3- Kutlama Programı
1- ÇELENK SUNMA TÖRENİ:
Yer : Hükümet Konağı Atatürk Anıtı Saat : 09.30
• Açılış
• Atatürk Anıtı’na Milli Eğitim Çelenginin sunulması
• Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı
• Kapanış.
a. İlimiz merkezinde bulunan tüm ilkokul, ortaokul, lise ve kurum müdürleri beraberlerinde en az bir öğretmen ve Okul Aile Birliği temsilcisi ile 24 Kasım 2017 Cuma günü saat 09.00’da Atatürk Anıtı önünde hazır bulunacaklardır.
b. Tüm liseler törene Bayrak ve Flama gruplarıyla katılacak ve saat 09.00’da yerlerini almış olacaklardır.
c. Milli Eğitim Müdürlüğü Çelengi Milli Eğitim Müdürlüğü personellerinden Ufuk KIRTAY ve Uğur ARSLAN ile birlikte Milli Eğitim Müdürü tarafından saat 09.30’da Anıta konulacaktır.
d. Çelenk sunma programı sunuculuğunu Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Haşan Hüseyin DENİZ, Müdür Yardımcısı Serpil AŞICI ve tören yöneticiliğini Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi Beden Eğitim Öğretmeni Niyazi ATICI yapacaktır.
e. İstiklal Marşımız, Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi Müzik Öğretmeni Buse ÖRS TAVSATMAZ tarafından söyletilecektir. Bayrağımız Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesinden bir kız, bir erkek öğrenci tarafından göndere çekilecektir.
f. Çelenk sunma törenindeki ses düzeni Halk Eğitim Merkezi ve (ASO) Müdürlüğü teknisyeni Sinan ÇETİN tarafından kurulacaktır.
g. Kapadokya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden 60 öğrenci Çelenk Sunma Törenine başlarında bir öğretmen ve idareci ile birlikte katılacaktır.
2- TEBRİK VE ZİYARETLER:
24.11.2017 tarihinde saat 09.45’te Milli Eğitim Müdürlüğü makamını ziyaret; Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Murat SALTIK ve Murat DİLDÖKEN, Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa ECE, Nevşehir Anadolu Lisesi Müdürü Yavuz Selim YILDIRIM, Toki 125. Yıl Ortaokulu Müdürü İbrahim PALANCI, 75. Yıl İlkokulu Müdürü Mehmet Yasin GİZLİGİDER, Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Fatma GÜNEŞ ve Özel Kardelen Koleji Lise Müdürü Mürsel MERT, okullarından birer öğretmenle birlikte, Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret edeceklerdir. Aynı kişiler İl Milli Eğitim Müdürü ile birlikte saat 10.30’da Valilik Makamını ziyaret edeceklerdir.
İl Milli Eğitim Müdürü Murat DEMİR ile beraberinde Müdür Yardımcıları Murat SALTIK ve Murat DİLDÖKEN, Şube Müdürü Mustafa ECE, Nevşehir Anadolu Lisesi Müdürü Yavuz Selim YILDIRIM, Toki 125. Yıl Ortaokulu Müdürü İbrahim PALANCI, 75. Yıl İlkokulu Müdürü Mehmet Yasin GİZLİGİDER, Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Fatma GÜNEŞ ve Özel Kardelen Koleji Lise Müdürü Mürsel MERT, Şehit yakını olan öğretmen Serdar TURGUT ve emekli öğretmen Derviş SAK’ı ziyaret edeceklerdir.
3- KAPADOKYA KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİNDEKİ KUTLAMA PROGRAMI
Yer : Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi
Saat : 14:00
a- Milli Eğitim Müdürlüğü ve Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi tarafından hazırlanan program icra edilecektir.
b- Kutlama programı sunuculuğu Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Haşan Hüseyin DENİZ ve Serpil AŞICI tarafından yapılacaktır. Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi Müzik Öğretmeni Buse ÖRS TAVSATMAZ salon programında İstiklal Marşı’nı söyletmek için görevlendirilmiştir.
c- Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezindeki programa Merkez İlçedeki tüm okullardan ve kurumlardan, en az bir okul/kurum idarecisi, rehber öğretmen ve dersi müsait olan en az 3 öğretmen katılacaklardır.
d- Mesleğe yeni başlayan öğretmenlerin yemin töreni Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi Müdür Yardımcısı Serpil AŞICI tarafından yürütülecektir. Yemin etme provası 22 Kasım 2017 Çarşamba günü 13.00-15.00 saatleri arasında ve 23 Kasım 2017 Perşembe günü 13.00-15.00 saatleri arasında Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezinde yapılacaktır. Ekli listedeki aday öğretmenlerin provaya ve kutlama programına katılmasından okul müdürleri sorumludurlar.
e- 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programının provası 22-23 Kasım 2017 tarihlerinde Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezinde yapılacaktır.
f- Emekli Öğretmenlere Hizmet Şeref Belgesinin verilmesinin organizesi Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi Müdür Yardımcısı İbrahim DEMİR tarafından yapılacaktır. Öğretmen hangi okuldan emekli olmuşsa, ekli listedeki emekli öğretmenlere duyurusu o okulun müdürü tarafından yapılacak olup, programa katılıp katılmayacağı Müdürlüğümüze bildirilecektir.
g- Şiir ve kompozisyon yarışmasında ödül alacak öğrencilerin ödül töreni organizesini Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi Müdür Yardımcısı Serpil AŞICI yapacaktır.
h- 24 Kasım Öğretmenler Günü 22-23 ve 24 Kasım günleri prova ve il programında Şehit Demet Sezen Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Öğretmeni Ali SARIKAY A program müziklerini yapmak üzere görevlendirilmiştir.
i- H. Avni încekara Fen Lisesinden 60 öğrenci, Nevşehir İmam Hatip Lisesinden 100 öğrenci, Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesinden 150 öğrenci, Nevşehir Lisesinde 60 öğrenci, 100 Yıl Ülfet Başer İlkokulundan 90, Yunus Emre İlkokulundan 50 öğrenci, 23 Nisan Ortaokulundan 60 öğrenci Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenecek olan programa başlarında bir öğretmen ve idareci ile birlikte katılacaktır.
PROGRAM
1- Açılış
2- Saygı duruşu ve İstiklal Marşı
3- Mesajların okunması
4- Öğretmenler adına konuşma (Ahmet GÜNTÜRKÜN-Tarih Öğretmeni)
5- İ1 Milli Eğitim Müdürü Sayın Murat DEMİR’in konuşmaları
6- Protokol konuşmaları
7- “Öğretmen” konulu şiir yarışmasında 1. olan şiirlerin okunması
8- “Öğretmen” konulu kompozisyon yarışmasında 1. olan eserin okunması
9- Mesleğe yeni başlayan öğretmenlerin yemin töreni (Serpil AŞICI)
10- Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinin müzik ve oratoryosu
11- Emekli öğretmenlere Hizmet Şeref Belgelerinin verilmesi.
12- Ödül töreni
13- Kapanış.
4- İL EĞİTİM TARİHİ MÜZESİ AÇILIŞI
Yer : Nevşehir Lisesi Saat : 15.45
5- ASILACAK DÖVİZLER
- Caddeler üzerine döviz asacak okullar:
- Özel Kardelen Koleji (2 Adet)
- Özel Altınyıldız Koleji (2 Adet)
- Özel Kapadokya Uğur Koleji (2 Adet)
- Cumhuriyet Ortaokulu (1 Adet)
- H. Avni İncekara Fen Lisesi (1 Adet)
- 15 Temmuz Anadolu Lisesi (1 Adet)
- Nevşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (1 Adet)
- Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ( 1 Adet)
- Kapadokya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (1 Adet)
- Nevşehir Anadolu İmam Hatip Lisesi (1 Adet)
Döviz asacak okullar MEDAŞ Müessese Müdürlüğü ile görüşerek cadde ve sokaklara asılmasını sağlayacaklardır

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.