banner461

Nevşehir'de İstihdam Seferberliği Toplantısı Yapıldı

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, başkanlığında istihdam seferberliği toplantısı Nevşehir Sanayi ve Ticaret Odası toplantı salonunda yapıldı.

banner15
Nevşehir'de İstihdam Seferberliği Toplantısı Yapıldı
28 Şubat 2017 Salı 12:56

banner517
banner134
Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası (NTSO) toplantı salonunda Nevşehir Valisi İlhami Aktaş işadamlarıyla bir araya geldi. Toplantıya NTSO Başkanı Arif Parmaksız, Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş, NTSO Meclis Başkan Vekili Miktad Şahin, SGK İl Müdürü Erdin POLAT, İŞKUR İl Müdürü Arif Sıddık Barata, KOSGEB Nevşehir Müdürü Necati GÜNAYDIN, işadamları ve şirket yetkilileri katıldı.

Nevşehir Valisi Sayın İlhami AKTAŞ, toplantının açılışında TOBB Ekonomi Şurası'nda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın talimat ve himayeleri ile başlatılan ve daha sonra 9 Şubat 2017 tarihli Resmi Gazete yayınlanan 687 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile mevzuatı şekillenen İstihdam Seferberliği ile ilgili birinci elden ilgili kurum temsilcileri ile birlikte bilgilendirmek amacıyla böyle bir toplantıyı tertip etmiş olduklarını belirterek şunları ifade etti;
 “Türkiye´nin geçtiği süreçler göz önüne alındığında en fazla etkisinin göründüğü kesimlerden birisi ticaret ve sanayi alanları oldu. Son yaşanan gelişmelerle maalesef ekonomide istenilen seviyelere ulaşma konusunda hepimizin elini taşın altına koyması gerekiyor. İstihdamdan üretime, devletin yapacağı vergi ve teşviklerden sizlerin yapacağı fedakarlıklara kadar hepimize bazı vazifeler düşmekte, büyük ve küçük sanayicinin ne tür sıkıntılar çekmektedir, sıkıntının bir tarafı da istihdam edilen insanlar oluyor. İstihdam edilen insanların hep genç olmasını arzu ediyoruz. Bir yandan nüfusumuz gençleşirken bir yandan da istihdam etmemiz gerekiyor. İstihdam edemediğimiz gibi mevcut çalışanların da işlerini kaybetmesi, az da olsa mağdur olması istenen bir durum değildir. Biz de ilimizde en büyüğünden en küçük esnafına kadar tek tek gezerek, dertlerini dinleyerek bu seferberlikte onların da ellerini taşın altına koymalarını isteyeceğiz” diye konuşan Vali AKTAŞ, “slogan “artı bir istihdam” olsa bile yapabilecek dostlarımızdan bir değil de hiç yapamayacakları da düşünerek maksimum derecede istihdam sağlamalarını istiyoruz. Mağdur insanların işe kavuşup evlerine ekmek götürmeleri manevi açıdan da önemli olacak ve ekonomiye de can verecektir. Bu bir döngü. Bir taraftan istihdam artıracağız ki tüketim artsın. Tüketim artınca üretim de artacak. Üretim artınca yatırım artacak,  Nevşehir´i de Türkiye´deki diğer iller arasında artı istihdam sağlayan öncü illerden birisi arasına sokarız inşallah. Çeşitliliğimiz de var. Turizmden tarıma, ticarete, geniş bir yelpazemiz de var. Bu anlamda birçok şehirden avantajlıyız. Hepinizden destek bekliyoruz, üstünüze düşeni fazlasıyla yapacağınızı biliyoruz” diye konuştu.

Çalışma hayatında milli seferberlik programında devam eden ve yeni başlayacak teşvikler ile istihdam bilgilendirme toplantısı, soru-cevap bölümünün ardından Vali AKTAŞ’nın 2017 yılının istihdam konusunda güzel neticelerin alındığı bir yıl olması temennisi ile son buldu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.