banner461

Nevşehir Ticaret Borsası aşure dağıttı

Nevşehir Ticaret Borsası (NTB) Geleneksel olarak düzenlediği aşure dağıtımını bu yılda zahire pazarında yaptı.

banner15
Nevşehir Ticaret Borsası aşure dağıttı
02 Ekim 2017 Pazartesi 11:00

banner517
banner134
Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Nevşehir İl Jandarma Alay Komutanı J. Kurmay Albay Yüksel Yiğit, NTSO Başkanı M.Arif Parmaksız, Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş, Nevşehir Müftü Yardımcısı Yaşar Bolat ile birlikte aşure dağıtımı yaptılar. 

Etlkinlik Nevşehir Müftü Yardımcısı Yaşar Bolat'ın duası ile başladı. Duanın ardından Nevşehir protokolü tarafından vatandaşlara aşure ikram edildi.

Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş da, ”Aşure gününün, milletimizin huzur, güven, karşılıklı sevgi ve saygı içerisinde birbirine kenetlendiği bu dönemde hayatımıza ayrı bir tat ve renk katmasını diliyorum." dedi.

Salaş, Toplumsal birleşmenin ve toplumsal barışın devamı için bu tarz etkinlik yapıyoruz. Mübarek bir günün kutlanmasıyla insanlarımızın manevi yönü de güçlenecektir. Bu etkinlikler bu nedenle de ayrı bir önem arz etmektedir. Etkinliğimize katılan herkese teşekkür ediyorum" dedi.
Daha sonra protokol üyeleri zahire pazarında esnafı ziyaret ettiler esnaflarla sohbet ettiler.

Zahire pazarındaki esnaf ve vatandaşlara aşure dağıtan AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz'de açıklamasında; "Nevşehir Ticaret Borsamızın Aşure etkinliğinde hemşerilerimizle aşurenin bereketini, birlik ve beraberliğini paylaştık. Rabbim birliğimizi ve dirliğimizi daim eylesin. Köylümüze, çiftçimize esnafımıza bereketli kazançlar diliyorum"dedi.


 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.