banner461

Ozan Hilmi Şahballı Nevşehir Cezaevinde

Ünlü ozan Hilmi Şahballı, Avrupa ve ülkemizin değişik illerinden gelen bir çok halk şairleriyle birlikte Nevşehir cezaevindeki programa katıldılar.

banner15
Ozan Hilmi Şahballı Nevşehir Cezaevinde
22 Aralık 2014 Pazartesi 10:52

banner517
banner134
Almanya Kapadokya Kültür Derneği ve Avrupa Nevşehirliler Platformunun katıkları ile düzenlenen 11. Uluslararası Kapadokya Şiir ve Kültür Şöleni etkinlikleri kapsamında ülkemizde ozan geleneğinin yaşayan en kıymetli temsilcilerinden Hilmi Şahballı, Avrupa ve ülkemizin değişik illerinden gelen bir çok halk şairi 20 Aralık 2014 cumartesi günü Nevşehir cezaevindeki programa katıldılar. Mahkumların yoğun ilgi gösterdiği program halk ozanlarının şiirleri ile başladı. Ardından  birbirinden güzel türküler söyleyen Hilmi Şahballı türkü aralarında anlattığı  Anadolu insanını her anlamda tanıdığını ispatlayan samimi konuşmaları, hikâyeleriyle programa ayrı bir renk kattı. Sanatçı  Hilmi Şahballı Nevşehir Cezaevinde bulunan mahkumlara  unutulmaz bir gün yaşattı. Hilmi Şahballı en haz aldığı konser ve söyleşilerinin cezaevlerindeki mahkumlarla yaşadığını çünkü mahkumların bu tarz programlara  en aç kesim olduğunu belirtti.
        Ceza infaz kurumu müdürü Ali Başekin, konsere hiçbir maddi beklenti olmadan teşrif eden halk ozanlarına ve Hilmi Şahballıya teşekkür etti. Ali Başekin, teşekkür konuşmasında “Böyle anlamlı bir organizasyonun gerçekleştirilmesinde bize yardımcı olan Azerbaycan Fahri Büyükelçisi Dr. Yüksel Dükan’a, halk ozanı Hilmi Şahballıya, birbirinden değerli 15 gönül dostuna ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Hükümlü ve tutuklu kardeşlerimizin bir gün dahi olsa keyifli bir gün geçirmelerini sağlamış oldular” dedi Konser sonunda kurum müdürü Ali Başekin, sanatçı Hilmi Şahballı’ya günün anısına cezaevi  çini atölyesinde yapılan çini tabağı hediye etti.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.