banner461

Ürgüp'te 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

Ürgüp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Ürgüp Belediyesi Sinema Salonunda program düzenlendi.

banner15
Ürgüp'te 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı
24 Kasım 2017 Cuma 17:26

banner517
banner134
24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla Ürgüp'te Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtına Milli Eğitim Müdürlüğü Çelenginin koyulmasıyla 24 Kasım programı başladı.
Hükümet Konağı önündeki programın ardından Sinema Salonundaki programda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla program başladı.
Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Ürgüp İlçe Milli Eğitim Müdürü Savaş Özdemir yaptı. Tüm Öğretmenlerin Öğretmenler gününü kutlayan Özdemir, Sinan Yağmur'un da söylediği gibi Öğretmenliğin her günü bir fetihtir. “Öğretmenlerimizin toplumumuza daha faydalı olmak için, Yılın 365 günü günün 24 saati fetih için çalışmaktadır. Söylendiği gibi Öğretmenlik 3 ay tatil yapılan meslek değildir!” dedi.
Göreve yeni başlayan öğretmenler adına bir konuşma ve Emekli olan Öğretmenler adına bir konuşmanın da yapıldığı programda 2016 yılından beri göreve yeni başlayan Öğretmenler Yemin etti.
Avanos Kaymakamı Ürgüp Kaymakam Vekili Murat Çağrı Erdinç, Garnizon Komutanı Timur Budak, Jandarma Komutanı Okan Özcan, Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, Ak Parti Ürgüp İlçe Başkanı Ali Özer, MHP Ürgüp İlçe Başkanı Mustafa Öz, CHP Ürgüp İlçe Başkanı Bekir Demir ve Daire Müdürleri ile Okul Müdürleri, Öğretmen ve Öğrencilerin katıldığı programda ilçe genelinde düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmasında dereceye girenlerin ödülleri de verildi.
Tesan Fen Lisesi tarafından düzenlenen program, öğretmenlerin müzik dinletileriyle yapılan kokteylle son buldu.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.