banner461

Yeni Nevşehir Öğretmenevinin Yeri Beğenilmedi

Nevşehir'in 4 yıllık beklentisi yeni öğretmenevi inşaatı için 18 Haziran tarihinde ilk kazma vurularak yapımına başlanmıştı.

banner15
Yeni Nevşehir Öğretmenevinin Yeri Beğenilmedi
06 Temmuz 2015 Pazartesi 21:31

banner517
banner134
Nevşehir'in 4 yıllık beklentisi yeni öğretmenevi inşaatı için 18 Haziran tarihinde ilk kazma vurularak yapımına başlanmıştı.

Nevşehir İl Özel İdaresi tarafından 2015 Yatırım Programı Kapsamına alınan ve Avanos yolu üzerinde Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi yakınlarında yapımına başlanan, 14 katlı olarak projelendirilen Nevşehir Öğretmenevi’nin yeri konusunda özellikle eğitimciler arasında ortak görüş çok kötü olduğu yönünde.

210 yatak kapasiteli 5 yıldızlı otel kalitesinde bir konaklama ve sosyal aktivite mekanı olarak hizmet verecek olan öğretmenevi için hiçbir manzarası olmayan, yola çok yakın bir alanın seçilmesi eleştirilere neden oluyor.
Dünyanın en güzel manzarasına sahip Kapadokya’ya gelecek misafirlerin kalacağı öğretmenevinin manzarasının karayolu ve üniversite binaları olması “ Bu alanı kim ya da kimler seçti?” sorusunu akla getirdi.


Eğitimciler, ayrıca uzun yıllar bekledikten sonra yapımına başlanan öğretmenevinin mutlaka Kapadokya manzarasına sahip bir alana inşa edilmesini, dolayısıyla da bu inşaatın hemen durdurulmasını istiyor.


Yapımı devam eden öğretmenevinin bünyesinde spor ve fitnes salonu, lokal, mağazalar, restaurant, sauna, Türk hamamı ve 1000 kişilik çok amaçlı salon da yer alacak.


İhaleye verilen Öğretmenevinin 18 milyon TL’ye mal olması bekleniyor.
Kaynak: (MHA) - MHA

Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.