Ramazan Bayramı öncesi tüm yurtta olduğu gibi Nevşehir'de çarşı pazarda alışveriş yoğunluğu yaşanıyor. 

9 günlük Ramazan Bayramı tatilinin başlaması ile birlikte, Nevşehirliler bayram hazırlıkları için çarşı, pazar ve marketlere akın ettiler.

Ramazan Bayramı dolayısıyla alışveriş yapmak isteyenler alışveriş merkezleri ve caddelerde yoğunluk oluşturdu. Nevşehir'de Ramazan Bayram’ı için hazırlık yapan vatandaşlar kıyafet, tatlı, şeker, kuruyemiş, lokum ve kolonya ya ilgi gösterdi.

NEVŞEHİR'DE ÇARŞI PAZAR DA GÖRÜŞMEMİŞ YOĞUNLUK

Ramazan Bayramı'na sayılı günler kala, Nevşehir'de alışveriş telaşı hız kesmeden devam ediyor. Vatandaşlar, bayramlık alışverişleri için kent merkezini tıklım tıklım doldurdu. Özellikle son üç gün içerisinde, çarşı, pazar ve alışveriş merkezlerinde bayram hazırlığı için yoğun bir kalabalık yaşanırken, bugün yaşanan yoğunluk objektiflerimize yansıdı.

Vatandaşlar, bayramlık alışverişlerini tamamlamak için çarşıya akın etti. Yeni bayramlık kıyafetler, ikramlık ürünler ve diğer ihtiyaçlar için alışveriş merkezleri, marketler, kuruyemişçiler, şekerciler ve pastaneler yoğun ilgi gördü.

Bayram tatilini memleketlerinde geçirmek isteyen gurbetçilerin yanı sıra yerli halk da tatil hazırlıkları için harekete geçti. Semt pazarları, alışveriş merkezleri, giyim mağazaları ve hediyelik eşya satan dükkanlar, bayram yoğunluğuyla dolup taştı. Bazı mağazalarda ise kuyruklar oluştuğu gözlemlendi.

Çarşı esnafları, bayramdan dolayı çarşıda birkaç gündür aşırı bir yoğunluk yaşandığını ve bu yoğunluğun bayram boyunca devam edeceğini söyledi.

Diğer taraftan 9 günlük tatilini değerlendirmek isteyen Nevşehirliler köylerine akın ederken, Nevşehir'deki Kaldırım ve Taşlıbel Mezarlığında yoğunluk oluştuğu gözlendi. 10 Nisan Çarşamba günü başlayacak olan Ramazan Bayramı, 12 Nisan Cuma günü sona erecek. Nevşehir'de bayram namazı saat 6.42'te kılınacak.