Filistin halkına destek vermek ve İsrail’in Gazze’ye yaptığı saldırıları protesto etmek amacıyla, Nevşehir'de destek konvoyu düzenliyor.

Filistin halkına destek vermek ve İsrail’in Gazze’ye yaptığı saldırıları protesto etmek amacıyla, Nevşehir'de Büyük Kudüs Konvoyu ile Filistin’e destek verilecek.

İsrail ve Filistin arasında yükselen savaş devam ediyor. Son günlerde yaşanan gelişmeler üzerine Filistin halkına destek vermek ve İsrail’in Gazze’ye yaptığı saldırıları protesto etmek için Türkiye’nin birçok yerinde protestolar düzenleniyor. 

Bu protestolardan biride Nevşehir’de düzenlenecek. Nevşehir'de Filistine düzenlenecek Konvoyda, Filistin halkına destek amacıyla bir konvoy ve basın açıklaması yapılacak.

Nevşehir'de Filistin halkına destek konvoyu 15 Ekim Pazar günü saat 18:30'da Üniversitenin önünden başlayacak olan konvoy Karabacak çeşmesinde son bulacak ve basın açıklaması yapılarak etkinlik sona erecek.  

Pazar akşamı Gazze için BAYRAĞINI AL konvoya gel

İşgalci İsrail’in sivil katliamına tepki, Gazze halkına destek için Nevşehir’de konvoy tertip edilecek.

15 Ekim Pazar akşamı saat 18.45’te Karayolları 67. Şube Şefliği karşısında toplanacak olan vatandaşlar burada edilen duanın ardından, araç konvoyu ile Karabacak Çeşmesine kadar ilerleyecek.

Nevşehir’deki duyarlı sivil toplum kuruluşlarınca organize edilen konvoya katılmak için “Bayrağını Al Sen de Katıl” sloganıyla konvoy programı düzenlendi.

Konvoya katılacak araçlar, Üniversite, ve Şifa Kavşağı üzerinden ilerleyip, şehir merkezinden Borsa Kavşağı istikametine devam edecek. Konvoy Karabacak Çeşmesi Kavşağı’nda sona erecek.

İsrail ordusu, yıllardır rutin haline gelen saldırılarına hafta sonunda yeniden başladı. Özellikle Gazze kentinde sivil yerleşim alanlarını ağır bombardımana tutan İsrail’in saldırıları nedeniyle çoğunluğu çocuk olmak üzere çok sayıda kişi hayatını kaybetti.

Sivil yerleşim alanlarını dünyanın suskunluğunu fırsat bilerek ağır bombardımana tutan İsrail’in işgalci girişimine karşı tepki gösterme, bu tepkiyi dünyaya duyurabilmek için vatandaşlar araçlarıyla birlikte konvoya katılmaya davet edildi.

Konvoya davet

15 Ekim pazar günü saat 18:30 da Üniversitenin önünden Karabacak çeşmesine kadar Filistin halkına destek konvoyu oluşturulacaktır. Tüm halkımız davetlidir.

Öte yandan Eğitim Bir Sen Nevşehir şubesi önünde 14 Ekim 2023 cumartesi günü Soykırıma Hayır! Filistine destek ve siyonizme lanet açıklaması yapılacak. 

Basın açıklamasına davet!

14 Ekim 2023 Cumartesi günü saat 13.00 de Eğitim Bir Sen Nevşehir şubesi önünde basın açıklaması olacaktır. Basın açiklamamıza tüm Memursen üyeleri davetlidir.