Yaz aylarının başlamasıyla birlikte sivrisinek sorunları da kendini göstermeye başladı. Gülşehir Belediyesi sivrisinek ve larva sorununun çözümü içi, ilginç bir yola başvurdu. Belediye, sivrisineklerle dronlarla mücadele başlattı. 

Gülşehir'de dronların hedefinde sinekler var

Gülşehir Belediyesi Başkanı Fatih Çiftçi; "Karadan olmazsa havadan çözeriz...Vatandaşlarımızın konforu için sivri mücadelemizde teknolojinin tüm imkanlarından yararlanıyoruz..." dedi.

Gülşehir'de dronların hedefinde sinekler var

Gülşehir Belediyesi sivrisinek ve larva sorununun çözümü içi dronlarla da mücadele gerçekleştiriyor. Gece, gündüz ilaçlama araçları ve personeliyle ilaçlama yapan Gülşehir Belediyesi, sivrisineklere karşı mücadelede tüm imkanlarını seferber etti. Dronla ilaçlamada ilk gün Kızılırmak kenarı, sadabad parkı ve tüm bataklıklar ve sulak alanlar ilaçlandı.

Gülşehir Belediyesi Başkanı Fatih Çiftçi'nin başlattığı mücadele kapsamında, devreye sokulan dronlar keşif ve ilaçlamada büyük kolaylık sağlıyor. Standart ilaçlamada ulaşılamayan sazlık ve bataklık benzeri yerler baştan sona hava desteği dronla ilaçlanıyor.

Gülşehir'de sivrisinekle mücadelede yeni çözüm yolu! Dronsavar… 

Gülşehir Belediyesi Başkanı Fatih Çiftçi, Gülşehir'in yapı itibariyle sivrisinekle mücadelenin kolayca yapılabileceği bir yer olmadığını belirterek, geride kalan üç yılda sivrisinekle mücadelenin nasıl yapıldıysa bu yıl da aynı şekilde sürdürüldüğünü söyledi.

Farklı yöntemler deniyoruz! Çözüme az kaldı...

Tüm imkanları kullanarak, havadan drone ile ilçemizde sivrisinek ile mücadelemizi devam ediyoruz açıklamasında bulunan Başkan Çiftçi, "Ama buna rağmen iklim değişikliğine bağlı olumsuz koşullar nedeniyle sivrisineğin bu yıl Gülşehirli hemşehrilerimizi ve misafirlerimizi rahatsız ettiğini gördük. Bu yüzden, konusunda uzman kişilerle görüşüp istişarelerde bulunduk. Bu yıl standart yoğun mücadelenin yanında farklı yöntemler de deniyoruz. Sivrisinek üreten dereler, su birikintileri ve tüm noktalar temizleniyor, ilaçlanıyor fakat üzerinde ilaçlama yapılamayan bölgelere ulaşmak için de dron temin ettik. Dron aracılığıyla ilaçlama yapılmayan yer kalmıyor. Ümidimiz odur ki bu yıl da bu sorun ortadan kalkacak. Bunun için çalışıyoruz. En etkili ilacı alıp, sinekle mücadeleyi en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. Bütün birimlerimiz bu konuda teyakkuzda" dedi.