Nevşehir’de Karayolları tarafından çevre yolunda yapılan çalışmalar esnasında Üstad Necip Fazıl Bulvarını Cevher Dudayev Mahallesine bağlayan kavşak trafiğe kapatıldı. Buraya kadar her şey normal görünüyor...

Cevher Dudayev Mahallesine dönüşü sağlayan kavşağın kapalı olduğunu ancak kavşağa girdiğinizde fark ediyorsunuz. Çünkü kavşağın kapalı olduğuna dair herhangi bir işaret çevre yolu üzerinde yok.

Bu kavşakta yürütülen yol çalışması nedeni ile trajikomik bir durum ortaya çıkarken vatandaşlar ciddi mağduriyetler yaşıyor.

Kavşağa girdikten 3-4 metre sonra çakıl, toprak yığını bir karışım ile yol kapatılmış. Hem Forum Kapadokya AVM tarafından gelen araçlar, hem sanayi tarafından gelen araçlar kapalı olan kavşağa girip kum yığını ile karşılaşınca çeşitli manevralar yaparak tekrar yeni bir rota belirliyorlar. Ancak bu esnada tek şerit çevre yolunda trafik akmaya devam ediyor. Kavşakta birikmiş 3-4 araç ilginç görüntülere neden oluyor.

Bazı vatandaşlarımız kum yığınlarını aşarak kapalı yol engelini aşmaya çalışıyorlar. Ancak bu durumda araçların kuma saplanmaları gibi durumlara neden oluyor.  Bu yoldan geçen sürücüler ise burası tam anlamıyla "Kavşak komedisi" diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Kaza geliyorum diyor....

Nevşehirli vatandaşların tepkisine neden olan bu olumsuz görüntünün şimdiye kadar herhangi bir kazaya neden olmaması ise tam bir mucize.

Yine de bu kavşak bir çevre yolu üzerinde olduğu için kavşağın kapalı olduğuna dair ciddi işaretlenmeler yapılması gerekliliğini bir kez de biz FİB haber olarak vurgulamak istedik.

Her an çok ciddi bir kaza yaşanabilir.

Karayollarını uyarıyoruz bu yol kazalara davetiye çıkarıyor.  Gerekli tedbirler alınmazsa bu kavşakta çok vahim kazalar kaçınılmaz ... Bunun için müeccim olmaya gerek yok. Lütfen hiç kimsenin canı yanmasın kimsenin ocağı sönmesin.

FİB Haber Merkezi olarak gelişmelerin takipçisiyiz...