Nevşehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tüm il genelinde Ramazan Bayramı öncesi gıda denetimleri arttırıldı.  Toplum sağlığı için özellikle bayram öncesi tüketimi yoğun olan unlu mamullerin üretim yapıldığı işletmelere merkez ve 7 ilçede eş zamanlı gıda denetimleri yapıldı.  

Nevşehir İl Tarım ve Orman Müdürü Özgür Memiş, Ramazan ayı boyunca yapılan denetimlere ek olarak, Bayram öncesi gıda İşletmelerine yönelik denetimlerinde sürdürüldüğünü bildirdi.

Nevşehir İl Tarım ve Orman Müdürü Özgür Memiş konuyla ilgili açıklamasında "Toplum sağlığı için bayram öncesi özellikle unlu mamuller üreten işletmelere denetimleri arttırdık.  Her daim sıklıkla yapılan denetimlerimizi Ramazan Bayramı öncesi bayramı bayram gibi yaşamanız ve sağlıklı gıdaları tüketebilmeniz için tüm ekip olarak sahadayız. Her seferinde ihbar mekanizmasının önemine değinerek tekrar hatırlatmak isterim. Alışveriş yaparken ya da sonrasında olumsuz durumla karşılaşan tüketicilerin, Alo 174 Gıda Hattı'na veya "0501 174 0 174" numaralı telefona ihbarda bulunmalarını istiyoruz. Gıda güvenliğiniz güvencemiz altında diyor, herkese sevdikleriyle kucaklaştığı sağlıklı ve mutlu  bir bayram geçirmesini diliyorum." dedi.