AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Süleyman Özgün ve Emre Çalışkan, yetersiz KYK yurtları ve fahiş kira ve özel yurt ücretleri nedeniyle yaşanan barınma sorununun çözümü için harekete geçti. Bu kapsamda, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Ürgüp ilçesine 762 kişilik erkek yurdu ve bin 198 kişilik kız yurdu yapılacak.

Toplamda 1960 kişilik yapılması planlanan kız ve erkek yurdu ile ilgili proje masaya yatırıldı. 

Nevşehir İl Özel idaresinde düzenlenen toplantıya, AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Süleyman Özgün ve Emre Çalışkan, Nevşehir İl Genel Meclis Başkanı Gürbüz Dinç, İl Özel İdare Genel Sekreteri Kamil Duru ve AK Parti Nevşehir İl Başkanı Ali Kemikkıran katıldı.

Konu hakkında açıklamada bulunan AK Parti Nevşehir İl Başkanı Ali Kemikkıran; "Her şey geleceğimiz olan gençlerimiz için. Gençlik ve Spor Bakanlığımızca, Ürgüp İlçemize 762  Kişilik Erkek Yurdu ve 198 Kişilik Kız Yurdu projeleri ile, İlimiz tarihinin en büyük yurt binası yatırımlarını şehrimize kazandırıyoruz. Proje aşaması tamamlanarak ihale aşamasına geçilen yurt binaları projelerini, Milletvekillerimiz Süleyman Özgün, Emre Çalışkan İl Genel Meclis Başkanımız Gürbüz Dinç ve Özel İdare Genel Sekreterimiz Kamil Duru ile birlikte inceledik.Şehrimize ve Milletimize Hayırlı Uğurlu olsun." dedi.

Başkan Aktürk, Teşekkür Etti...

Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk'te sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; "Kıymetli İl Başkanım, Vekillerim; ilçemiz adına çok önemli bir ihtiyacı daha çözdüğünüz için şahsım ve hemşehrilerim adına çok tşk ediyorum" dedi.