Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin, yayınladığı mesajında 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı’nın hayırlı olması temennisinde bulundu.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinin sürdürülebilir bir gelişim ivmesi içinde olduğunu dile getiren Rektör Aktekin, göreve geldikleri ilk günden bu yana NEVÜ’nün gerek fiziki gelişimini gerekse eğitim-öğretim kalitesini sürekli yükseltme gayretinde olduklarını söyledi.

Aktekin, “Bugün itibarıyla Nevşehir merkez ve ilçelerinde yer alan 8 ayrı yerleşkede eğitim-öğretim faaliyetlerini başarıyla gerçekleştiren Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, yaklaşık 25 bin öğrencisi, gelişmiş akademik ve fiziki alt yapısı, nitelikli akademik kadrosu,  geniş ölçekli bölüm ve programları,  kendi alanında Türkiye’nin önde gelen Fakülte, Enstitü, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokulları ile ülkemizin seçkin üniversiteleri arasındadır.

NEVÜ’nün Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) tarafından ‘Doğal ve Kültürel Miras Turizmi’ alanında ihtisas üniversitesi olarak belirlenmesinden bu güne ihtisas alanı ile ilgili birçok proje ve çalışmayı hayata geçirdiklerini belirten Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin, “Kapadokya’nın kalbinde yer alan Nevşehir'imizin seçkin bir yükseköğretim kurumu olarak, gerek nitelikli eğitim-öğretim faaliyetleri, gerek üniversite-şehir, üniversite bölge işbirliği proje ve çalışmaları,  gerekse uluslararası düzeydeki dünyanın en prestijli bilimsel etkinliklerini hayata geçirerek hem şehrimizin hem de bölgemizin gelişimi ve tanıtımına maksimum katkı sağlama gayretindeyiz.

Üniversitemizde eğitim alan öğrencilerimiz; bir yandan tercih ettikleri alanlarda uzmanlaşarak meslek sahibi olurlarken diğer yandan üniversitemizin uluslararası standartlarda gelişmiş alt yapısı ve uluslararası standartlardaki tesisleri sayesinde bilimsel, sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerle kendilerini geliştirme imkânlarına sahiptirler” dedi.   

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ailesi olarak 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı’nın sevinç ve heyecanını hep beraber yaşadıklarını dile getiren Rektör Aktekin, “Değerli Öğrencilerimiz, hayatınızın bu önemli sürecinde, Hünkâr Hacı Bektaş Veli’nin  “Ara, Bul”,  “İlimden Gidilmeyen Yolun sonu Karanlıktır” sözlerini şiar edinip,  ilimi ve sanatı talep ederek kişisel gelişim ve öğrenmelerinizin sorumluluğunu alacağınıza, üniversitemizin size kazandıracağı bilgi ve becerileri pekiştirerek başarı çıtanızı daima daha yukarılara çıkaracağınıza yürekten inanıyorum. 

İnşallah, Ülkemizin yüksek hedeflerini hep birlikte gerçekleştireceğiz.  

Bu duygu ve düşüncelerle, 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı’nın tüm öğrencilerimiz, akademik ve idari personelimiz ile tüm paydaşlarımıza, Ülkemize, Bölgemize ve Nevşehir’imize hayırlar getirmesini diliyorum” şeklinde ifade etti.