Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin “Mevlid Kandili” dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Aktekin mesajında bu kutlu günün İslam âlemi ve tüm insanlık için hayırlara ve barışa vesile olmasını temenni etti.

Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin mesajında “Cenab-ı Allah’ın Kuran-ı Kerim’de “Biz seni âlemlere ancak rahmet olarak gönderdik” dediği  “Son Peygamber” Hz. Muhammed (SAV)’in doğum günü olarak kutlanan Mevlid Kandili,  bu yıl 26 Eylül Salı gecesi idrak edilecektir.

İnsanoğlunun gönül dünyasının aydınlanmasına vesile olması bakımından faziletli olan bu günler ve geceler; mağfiret ve bereketin arttığı, toplumsal birlik ve beraberlik, yardımlaşma ve kardeşliğin daha da pekiştiği, yoksul, kimsesiz, öksüz, yetim, hasta, engelli, yaşlı kimselerin ziyaret edilerek gönüllerinin ve dualarının alındığı medeniyetimizin eşsiz maneviyat kaynaklarındandır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Mevlid Kandili’nin; Milletimiz, İslam âlemi ve tüm insanlık için hayırlara ve barışa vesile olmasını temenni ediyor, sağlık ve selamet diliyorum” dedi.