Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin Başkanlığında yapılan Yönetim Kurulu Toplantısı’nda alınan karar uyarınca Doç. Dr. Aslıhan Tırnakçı, Doç. Dr. Kemal Şen, Doç. Dr. Kamil Emre Gerçekaslan, Doç. Dr. Sema Öngören ve Doç. Dr. Serhat Çelikten’in doçentlik kadrolarına atamaları yapıldı.

NEVÜ olarak belirledikleri hedefler ve şehrin üniversiteden beklentileri doğrultusunda üniversite bünyesinde yeni açılan ve açılmasını planladıkları bölüm ve programların yanı sıra üniversitenin akademik kadrosunu da güçlendirmeye devam ettiklerini söyleyen Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin, ataması yapılan doçentlere yeni unvan ve görevlerinin hayırlı olmasını diledi. 

Rektör Aktekin, “Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından ‘Doğal ve Kültürel Miras Turizmi' alanında ihtisaslaşan üniversite olarak belirlediğimiz hedefler doğrultusunda üniversitemiz bünyesinde yeni açtığımız ve açmayı planladığımız bölüm ve programlarımızın yanı sıra akademik kadromuzu da güçlendirmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından verilen kadro dâhilinde doçentlik sınavlarını başarıyla tamamlayan akademisyenlerimizden Doç. Dr. Aslıhan Tırnakçı’nın Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü Bitki Materyali Anabilim Dalı doçent kadrosuna, Doç. Dr. Kemal Şen’in Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Gıda Mühendisliği Anabilim Dalı doçent kadrosuna, Doç. Dr. Kamil Emre Gerçekaslan’ın Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Gıda Mühendisliği Anabilim Dalı doçent kadrosuna, Doç. Dr. Serhat Çelikten’in Mühendislik Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Yapı Anabilim Dalı doçent kadrosuna ve Doç. Dr. Sema Öngören’in Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı doçent kadrosuna atamasını gerçekleştirdik.

Atamasını gerçekleştirdiğimiz akademisyenlerimize şahsım ve üniversitem adına görevlerinin hayırlı olmasıyla birlikte, özverili çalışmalarının bundan sonra da artarak devam etmeleri temennisinde bulunuyorum” dedi.