Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Yazılım ve İnovasyon Kulübü tarafından İnceler Medikal ve Paşa Balloons sponsorluğunda düzenlenen “Kapadokya Teknoloji Zirvesi” başladı.

NEVÜ Vali Şinasi Kuş Kültür ve Kongre Merkezi’nde bölgenin ilk ve tek teknoloji zirvesi olma özelliği taşıyan ve teknoloji alanında çalışan ve alana ilgi duyanları bir araya getirmeyi amaçlayan etkinliğin açılışı; NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bayram Deviren, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Adem Çatak, NEVÜ Yazılım ve İnovasyon Kulübü Akademik Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Sema Atasever, üniversitenin akademik ve idari personeli, öğrenciler ile davetlilerin katılımıyla yapıldı.

Etkinliğin açılışında konuşan NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin her alanda hızla gelişen dünyada özellikle teknolojinin artık iş ve istihdam alanında önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.

Aktekin, “Üniversiteler ders veren, belirli bir mesleğe hazırlayan ve belirli uzmanlık alanlarında bireyler yetiştiren kurumlar olmalarının yanı sıra ders dışı etkinliklerle öğrencilerin hem kariyer, hem sosyal, hem kültürel gelişimlerine katkılarda bulunan kurumlardır. Biz de NEVÜ olarak gerek birimlerimiz gerekse öğrenci kulüp ve topluluklarımız aracıyla alanında uzman kariyer sahibi kişileri üniversitemize davet ederek öğrencilerimizin ders ve ders dışı kariyer gelişimlerine katkıda bulunmaya çalışıyoruz” dedi.

Aktekin devamında “Her alanda hızla değişen dünyada özellikle teknoloji artık iş ve istihdam alanında önemli bir yere sahip. Bizim de üniversitemiz bünyesinde Kapadokya Teknopark, Teknoloji Transfer Ofisimiz ve diğer alanlarda faaliyet gösteren birimlerimiz bulunmakta. Buralarda hem öğrencilerimize hem de akademisyenlerimize proje hazırlama ve başvurularına yönelik eğitimler verilerek danışmanlıklar yapıyoruz. Böylelikle öğrencilerimizin mezuniyetleri sonrasında kamu ve özel sektörde kariyerleri için gereken bilgi, birikim ve iletişim becerilerini geliştirmelerine vesile olunmakta” diye konuştu.

441456418 18288007393166791 674003732109230589 N