Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (NEVSEM) tarafından Nevşehir Rehberler Odasına kayıtlı olan profesyonel turist rehberlerine yönelik olarak düzenlenen ‘Kapadokya Bölgesi Doğal ve Kültürel Miras Uzmanlaşma Eğitimi’ başarıyla tamamlandı.

Nevşehir Turist Rehberleri Odası (NERO) Akademi ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) protokolü kapsamında gerçekleşen çalışmada Eğitimden sorumlu yönetim kurlu üyesi Hasret Muharrem Aslan tarafından Tolga Uyar'a plaket takdim edildi.

NEVÜ Ürgüp Sebahat ve Erol Toksöz Turizm Meslek Yüksekokulu'nda yapılan eğitimde, aralarında NEVÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mutluhan Akın’ın ve kurs yürütücüsü Fen Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü Öğr. Üyesi Prof. Dr. Tolga Uyar'ın da bulunduğu akademisyen ekibi tarafından kursiyerlere, Kapadokya bölgesinin zengin tarihi ve kültürel mirası hakkında bilimsel dersler verildi. Sahada profesyonel turizm rehberliği görevi yürüten ve Nevşehir Rehberler Odası’na üye 42 rehber, yirmi saatlik eğitimi başarıyla tamamladılar.

Üniversite – NERO iş birliğinin güzel ve etkili bir örneği olan eğitimin sonunda başarılı olan kursiyerlere başarı sertifikaları takdim edildi.

NEVSEM Müdürü Doç Dr. Hasan Çetinel, söz konusu eğitimin planlanması, organize edilmesi ve başarıyla yürütülmesi sürecindeki katkılarından dolayı NEVÜ Öğr. Üyesi Prof. Dr. Tolga Uyar’a teşekkür belgesi takdim etti.