2022-2023 eğitim – öğretim yılı okul spor faaliyetleri değerlendirme ve 2023-2024 eğitim – öğretim yılı okul spor faaliyetleri planlama toplantısı Nevşehir Gençlik Merkezi Çok Amaçlı Salonda gerçekleştirildi. 

Toplantıya Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir, şube müdürleri, okul sporları il tertip komitesi üyeleri, beden eğitimi öğretmenleri ve antrenörler katıldı. 

Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce 2023 – 2024 okul sporları beden eğitimi öğretmenlerine yönelik okul sporları bilgi yönetim sistemi hakkında sunum yapıldı. Beden eğitimi öğretmenlerine okullardan katılımın kolaylıkla yapılabilmesi için yapılan değişiklikler, talimatlar ve diğer kurallar hakkında bilgiler verildi. 

Toplantının açılış konuşmasını yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir, bu yıl eğitim başarısının yanı sıra okul sporları başarısının da en iyi şekilde geçmesi temennisinde bulunarak, 2023-2024 eğitim öğretim yılının başta ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını ve başarılı geçmesini diliyoruz. Bu başarının yanı sıra başarılı bir spor sezonu da geçirmeyi temenni ediyoruz. Okul sporlarına daha fazla katılım sağlanması, çocuklarımızın sporla buluşması, yetenekli öğrencilerin ortaya çıkması ve bunları en iyi şekilde değerlendirilmesini temennisi içersindeyiz. Ülkemizin sahip olduğu genç ve dinamik nüfus yapısının korunarak yaşam kalitesinin yükseltilmesi, sağlıklı ve hareketli bir yaşamın gereği olarak toplumda spor yapma kültürünün yerleştirilmesi ve spor hizmetlerinin kalitesi ve çeşitliliğinin artırılarak sporun geniş kitlelere yaygınlaştırılmasıyla başarılı sporcular yetiştirilmesi hedeflenmektedir. Öğrencilerimizin akademik başarıları yanında onların beden, zihin, ruh ve duygu bakımından dengeli ve sağlıklı yetişmeleri için okul sporlarına önem vermekteyiz. Yapılacak çalışmalarla, öğrencilerimizin Türkiye çapında önemli başarılar sağlayacağına inanıyorum” dedi. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz ile birlikte öğrencilerimizin ve siz değerli öğretmenlerimizin her zaman yanında olduğumuzu belirtmek isterim. 2022-2023 eğitim öğretim yılında yaptığınız Okul Sporları faaliyetlerinde gösterdiğiniz çalışmalardan dolayı hepinize teşekkür ederim.2023-2024 eğitim öğretim yılında yapılacak Okul Sporları faaliyetlerinin başarılı geçmesini temenni ediyor, Okul Sporları organizasyonunda emeği geçen Gençlik ve spor İl Müdürlüğümüze ve siz değerli öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ederim” dedi. 

Toplantıda okul sporlarının sorunları ve çözüm önerileri gündeme getirildi. Beden eğitimi öğretmenleri söz hakkı alarak konuşmalar yaptı. Daha sonra karşılıklı soru-cevap şeklinde konulara açıklık getirilerek toplantı sona erdi.