banner461

Ürgüp Yolunda Balon Sembolleşti

Nevşehir Belediyesi tarafından ilçe karayollarının uygun noktalarına, o ilçenin en temel özelliğinin sembolle dile getirilmesine yönelik çalışmalar kapsamında, son yıllarca sıcak hava balonculuğunun da ana merkezine dönüşen Göreme, Uçhisar ve Ürgüp ilçelerinin ulaşımın sağlandığı Ürgüp yoluna balon figürü dikildi.

banner15
Ürgüp Yolunda Balon Sembolleşti
25 Temmuz 2013 Perşembe 15:13

banner517
banner134

Nevşehir  Belediyesi tarafından ilçe karayollarının uygun noktalarına, o ilçenin en temel özelliğinin sembolle dile getirilmesine yönelik çalışmalar kapsamında, son yıllarca sıcak hava balonculuğunun da ana merkezine dönüşen Göreme, Uçhisar ve Ürgüp ilçelerinin ulaşımın sağlandığı Ürgüp yoluna balon figürü dikildi. Fiber ve Çelik konstrüksiyon kullanılarak 2 metrelik bir kaide üzerine konulan balon figürü,yerli ve yabancı turistlerinde dikkatini çekiyor.

Nevşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Ürgüp yolu üzerindeki kavşak noktasında, Kapadokya bölgesinde özellikle son yıllarda büyük bir gelişim atağı gösteren ve turizm sektöründe önemli bir potansiyel oluşturan sıcak hava balonculuğunu simge olarak karayolları ağı içerisinde yaşatabilmek amacıyla sürdürülen çalışma kapsamında 2 metre taş kaide üzerine 3 metre 55 santimetre genişliğinde ve 5 metre yükseltiye sahip fiber ve çelik konstrüksiyon  kullanarak balon figürü oluşturuldu.

Çevresinde 6 değişik türden toplam 600 süs bitkisinin de ekildiği bu alan, gece de ışıklandırılmak suretiyle dikkat çekmesi de sağlandı.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
kapodokyalı - 8 yıl önce
elektırık dıreğide cok yakısmıs balonun arkasına masallah
Avatar
göremeli - 8 yıl önce
biraz daha renkli olabilirdi demir sığını gibi duruyo