Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü ve ÖSYM Nevşehir Sınav Koordinatörü Prof. Dr. Semih Aktekin, hafta sonu yapılacak olan ‘Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2023-ALES/2)’ye girecek adaylara başarılar diledi.

NEVÜ Rektörü ve ÖSYM Nevşehir Sınav Koordinatörü Prof. Dr. Semih Aktekin, “Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 20 Ağustos 2023 Pazar günü tek oturumda gerçekleştirilecek olan ‘Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2023-ALES/2)’, saat 10:15’de başlayacak ve 150 dakika sürecek. Nevşehir İl merkezinde 372’si kadın aday ve 205’si de erkek aday olmak üzere toplam 577 adayın gireceği ve 3 binada 24 salonda gerçekleştireceğimiz sınavda ayrıca 77 personel de görev yapacak” dedi.

Sınava girecek adaylara uyarılarda da bulunan Aktekin, “Kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için adayların sınava girecekleri binanın kapısında sınav saatinden en az 1 saat önce hazır bulunmaları gerekmekte.  Adaylar saat 10.00’dan sonra sınav binalarına, sınavın cevaplama süresi başladıktan sonra (saat 10.15) sınav salonlarına alınmayacaklar.

Ben bu vesileyle yapılacak olan sınavın şimdiden tüm adaylar için hayırlara vesile olmasını temenni ederken, sınavda görev alacak olan tüm akademik ve idari personele, Nevşehir İl Nüfus Müdürlüğü ve Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü personeline, bina ve sınav güvenliğinden sorumlu Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü ve Nevşehir İl Jandarma Komutanlığı personeline de ayrıca teşekkür ediyorum” diye konuştu.