Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal'ı ziyaret etti.

Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin’i makamında ağırlayan Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek kendilerine teşekkür etti. Ormancılık ve Tabiat Turizmi alanında ihtisas üniversitesi olarak gerçekleştirilen projeler ve çıktılarına değinen Rektör Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, her iki ihtisas üniversitesi iş birliğin de yürütülecek ortak çalışma ve projeler için birlikte çalışma arzusunu dile getirdi.

Misafirperverliklerinden dolayı Rektör Topal’a teşekkür eden Rektör Aktekin ise, Yükseköğretim Kurulu (YÖK)’ün belirlediği 'Bölgesel Kalkınma Odaklı Üniversiteler' arasında ‘Doğal ve Kültürel Miras Turizmi’ alanında ihtisaslaşan bir üniversite olarak, üniversiteler arasındaki bilimsel faaliyetleri ve ortaklıkları destekleyecek her türlü iş birliklerine hazır olduklarını ifade etti.