Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, MHP lideri Bahçeli'nin Nevşehir'de 12 yıl önce satın alıp geçtiğimiz yıl hibe ettiği 6 dönümlük araziye yapılacak olan Alevi Kültürü ve Cemevi Külliyesi'nin temel atma törenine katıldı.

Başkan Savran yaptığı açıklamasında; "MHP Lideri Cumhur İttifakımızın değerli destekçisi Sayın Devlet Bahçeli'nin Horosan Erenleri Derneğine bağışladığı arazi üzerine yine MHP'nin kendi imkanlarıyla yaptıracağı Kültür Merkezi ve Cem evi temel atma törenindeyiz. Birliğin beraberliğin ve kardeşliğin simgesi haline gelecek bu Alevi Kültürü ve Cemevi Külliyesinin yapımına vesile olan ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum." dedi.

MHP Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesinde hediye ettiği arsaya yapılacak Alevi Kültürü ve Cemevi Külliyesi'nin temel MHP lideri Devlet Bahçeli'nin hibe ettiği arsaya inşa edilecek külliyenin temel atma törenine katılan Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, "Milliyetçi Hareket Partisi Lideri, Cumhur İttifakı’mızın değerli destekleyicisi Sayın Devlet Bahçeli’nin Horasan Erenleri Derneğine bağışladığı arazinin üzerine yapılacak olan Cemevi Külliyesi Temel Atma Törenindeyiz. Ülkemize milletimize hayırlı olsun" dedi.