Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, 2021 Yılında Bursa'daki Teknoloji Kampı'na giderken meydana gelen elim trafik kazasında hayatını kaybeden Nevşehirli Baykar Uçak Mühendisi ve İHH Gönüllüsü Tarık Kesekçi'nin mezarını ziyaret edip mezar başında Kur'an-ı Kerim okudu, dualar etti. 

BAYKAR Teknoloji lideri Selçuk Bayraktar, Nevşehirli uçak mühendisi Tarık Kesekçi'nin annesi Beyhan Kesekçi, babası Salim Kesekçi ve ağabeyi Mustafa Kesekçi ile bir süre görüştü.

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı ve Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, mesai arkadaşı Baykar'ın uçak mühendisi Tarık Kesekçi'yi Nevşehir Taşlıbel Mezarlığı'nda bulunan aile kabristanlığında ki kabri başında ziyareti sonrası yaptığı açıklamasında; "Biz inanıyoruz ki o kısacık ömrüne çok büyük işler sığdırdı. Rabbim onu peygamber efendimizle komşu eylesin. Biz ona hakkımızı sonuna kadar helal ettik, inşallah kendisi de hakkını bize helal etmiştir." dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Tarık Kesekçi'nin ağabeyi Mustafa Kesekçi; "Tevazusu, vefakarlığı ile herkese örnek olan Selçuk Bayraktar Bey’e nazik ziyareti için teşekkür ederiz. Bu vesile ile amcasının yolunda yürümek isteyen oğullarım da Selçuk Abileri ile tanışma fırsatı buldular. Allah sayılarını artırsın. Tarık’ıma da rahmeti ile muamele etsin."