banner461

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın Nevşehir'de

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, CHP Bursa Milletvekili İlhan Demiröz ile partisinin Nevşehir İl Başkanlığı'nı ziyaret etti.

banner15
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın Nevşehir'de
10 Ocak 2013 Perşembe 16:12

banner134

 Günaydın, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın suni gündemler oluşturarak ülkeyi yönettiğini ileri sürerek, vatandaşların daha ciddi sorunları olduğunu, bunların gündeme getirilmediğini savundu.

İmralı'daki görüşmelere de değinen Günaydın, "Bundan iki ay evvel 'Bdp milletvekillerinin dokunulmazlığını kaldıracağım' diyen, Türkiye'yi 15-20 gün meşgul eden Başbakan, bugün dokunulmazlıklardan söz ediyor mu, yoksa bir af sürecinden mi söz ediyor- O zaman bu gündemin hangisine inanmak lazım. Tarafımızı belli edelim, Türkiye'de 40 yıldır, çok ciddi ve yakıcı sorun var. Bu sorunun çözümü de siyasetçi olarak hepimizin görevidir. Cumhuriyet Halk Partisi bu çağrıyı zaten yaptı" diye konuştu.

Günaydın, Tbmm'de grubu bulunan 4 siyasi partinin, meşru çatı olan Tbmm'de bir araya gelerek, bu konuda bir görüş alışverişinde bulunması gerektiğini ve çözüm için de bir iradenin ortaya konulması gerektiğini ifade etti.

Ziyaretin ardından merkeze bağlı Kaymaklı beldesine giden CHP heyeti, Kaymaklı Kültür Merkezi'nde patates üreticileri ile bir araya geldi.

Gökhan Günaydın, burada yaptığı konuşmada, patates üreticilerinin sesini CHP olarak Ankara'ya duyurmak için Nevşehir'e geldiklerini belirtti.

Nevşehir'de patatesin üreticiye maliyetinin 35-40 kuruş olduğunu, fakat çiftçinin ürettiği patatesi 10 kuruşa satmak zorunda kaldığını iddia eden Günaydın, "Türkiye'de bir yapay gündem olanca hızıyla devam ediyor. Ama diğer taraftan sıradan vatandaşımızın, yurttaşımızın ciddi sorunlarla karşı karşıya kaldığını biliyoruz. Bugün ya televizyon dizilerinden ya da sonu gelmeyen siyasetten, sonu gelmeyen nutukların arasından, patates üreticisinin sesi çıkmıyor. Patates üreticisinin sesi burada çıkıyor da, Ankara'da duyulmuyor. Biz bu sesi Ankara'ya da duyurmak için buraya geldik" diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
cehape - 10 yıl önce
şimdi patates 1000 tl oldu elektrik borçları silindi depolardaki patatesi chp eritti her zamanki gibi geldiler ve gittiler aklın yolu bir tek çözüm akparti nevşehir milletvekillerinin onda biri kadar caba çözüm önerisi vermişlermi allah aşkına gelenlerde biliyo çözemeyeceklerini varmı bir önerileri yok sadece devlet alsın silsin ..
Avatar
kaymaklılıali - 10 yıl önce @cehape
cehape rumuzlu arkadaş sen akp taraftarı olabilirsin bu ilimizde akp 3 vekilçıkardı çiftçinin hangi sorununu çözdü chp ilimizde vekili olmamasına rağmen sağolsunlar gökhan günaydın,niğde milletvekili doğan aylardır hemniğde hemde nevşehir çiftçisinin sorunlarını meclisetaşırlar ama halkın sorunlarına eğilecek iktidar yok haniakp vekilleri ne yaptılar yazıklar olsun onlara verdiğimiz oylara birdaha 3-1 ialırlar
Avatar
cehape - 10 yıl önce
kaymaklılıali dostum vekiller daha ne yapsın diyecem ama sen cebine paara konmadığı borçlaarın silinmediği için yine aynı şeyi diyecen ne yaaptılar patates dondu para ama sende ckys yok borçlar ertlenedi ama sen silinsin dersin ihraacat teşviki çıktı ama ssen yine devlet alsın dersin ..3-1 ine gelince o senin sorunun ne alırsın bilmem ama cehape bir cıkarsa bile size yine onlardan laf laf üretirler başka çözüm yok dün ne dedi iktidar olursak borçları silecez patatesi devlet satacak ...laf laf azcık takdir edin öneri verin ama ...
Avatar
k.1 - 10 yıl önce
cehape burada gecen ın yarısı don sonrası çöpe gitti bu yıl pattes 10 kurus onuda alan yok sen ya tuzun kuru yada tefeci sin malum pattesci olarak hepimiz battık he buna seviniyorsan da içinden sevin Allh buyuk görcemiz gün varsa görürüz burdanda iktiidarı savunmanın bi mantığı yok o ben a parti b parti değilim o iktidarcılar ı gel gör o vekillere ettikleri kufurleri