banner461

En Büyük Çıkmazımız Gazi Stadı

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer, 2013 Yılı yatırım programına alınamayan ve yıkılıp başka bir alana 15 bin kişilik yeni bir stadyumun yapılacağı gazi stadı konusundaki belirsizliğin kendilerini de olumsuz etkilediğini söyledi.

banner15
En Büyük Çıkmazımız Gazi Stadı
20 Ağustos 2013 Salı 11:03

banner517
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer, 2013 Yılı yatırım programına alınamayan ve yıkılıp başka bir alana 15 bin kişilik yeni bir stadyumun yapılacağı gazi stadı konusundaki belirsizliğin kendilerini de olumsuz etkilediğini söyledi.

Hali hazırda Nevşehir’in bir Profesyonel takımı bulunmasa da yeni bir stat projesinin geçtiğimiz yıllarda çok ciddi bir şekilde ele alındığını belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer, stadın zemin bakım ve onarım çalışmaları için ise henüz ödenek alamadıklarını ifade etti.

Bakanlığın eski statların bakım ve onarımına ödenek aktarma konusunda oldukça hassas davrandığını ve bu nedenle gazi stadının bakım ve onarım çalışmaları için ihtiyaç olan 350 bin TL lik ödeneği alamadıklarını söyleyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer, yeni stat projesinin birkaç yıl içerisinde gerçekleşmesini de umduklarını dile getirdi.

Ak Partili Nevşehir Milletvekilleri ile konuyu ele aldıklarını da kaydeden Ünlüer, “Yeni stat projemizi çok ciddi bir şekilde ele aldık. Hatta Rize’nin 15 bin kişilik stat projesini alıp getirdik. Nevşehir’e bir stadyum yapılması için şu an erken görülebilir ama ileri de Nevşehir’imizin Profesyonel liglerde mücadele edecek bir takımının bulunması durumunda bu proje oldukça faydalı olacaktır. İl Müdürlüğü olarak tesislerimiz konusunda en büyük çıkmazımız gazi stadı. Zira, bakım onarım yapamadık, bakanlık eski statların bakım onarımına ödenek aktarmakta çok hassas davranıyor. 350 bin TL lik ödenek alabilmemiz halinde gazi stadının özellikle zemininin bakım ve onarımını yapmayı planlıyoruz” açıklamalarında bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
MİSAFİR - 8 yıl önce
böyle bi̇r stad i̇çi̇n profosyonel bi̇r takima ihtiyaçyoktur.çünkü.ülkemizde sezon öncesi̇ hazirlik kampi yapilan iller içinde nevşehi̇r en önde olan illerdendir.yani yapilacak olan bu yatirim tüm ülkeye hizmet edecektir.