banner461

Gizligider: Laf değil hizmet üretiyoruz

AK Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider, göreve başladıkları ilk günden bu yana laflarla uğraşmak yerine halka verdikleri sözleri tutma uğruna gece gündüz çalışarak çok önemli projelere imza attıklarını söyledi.

banner15
Gizligider: Laf değil hizmet üretiyoruz
19 Ocak 2013 Cumartesi 11:36

banner134

AK Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider Nevşehir deki bir Yerel Gazete ziyaretinde yaptığı açıklamasında, basın mensupları ile şehrin gelişiminde işbirliği içerisinde bulunduklarını, yapılan eleştirileri baş tacı yaptıklarını kaydetti.

Basın mensuplarının eleştirilerinden eksiklerini anladıklarını ve gidermek için çaba gösterdiklerini dile getiren Ebubekir Gizligider “ Nevşehir basını fedakâr bir biçimde, zor şartlar altında başarılı çalışmalara imza atıyor. Yakından takip ediyoruz. Basın içerisinde bulunan birkaç art niyetli kimse dışında iyi niyetle, şehrin gelişimi, daha iyi yaşam koşullarının sağlanması, halkın sorunlarının ortaya konmasında çok başarılı işlere imza atılıyor” diye konuştu.

Gizligider, alt yapı ve üst yapı çalışmalarıyla ilin daha modern, daha çağdaş, daha yaşanılır bir kent olma yolunda hızla ilerlediğini ifade etti.

Göreve geldikleri andan itibaren ilçeleri, beldeleri, köyleri, kent merkezleri ile şehri birkaç kez  karış karış dolaşarak halkla bir araya geldiklerini ve bunu görev sürelerinin son anına kadar her fırsatta yapacaklarını kaydeden Gizligider “ böylece kentin sorunlarını yerinde tespit ediyoruz. Patates konusu gündemde olduğu için örnek olarak verdiğim Derinkuyu ilçesine bugüne kadar 9 kez gittik. Bunların 4- 5’i ilçe merkezinde adeta miting havasında kalabalıklara karşı oldu. Biz daima halkın içindeyiz. Diğer yerlerde öyle. Biz, Nevşehir’de olduğumuz süre içerisinde evimizde oturmuyoruz. Bugünde, Gülşehir’i gezeceğiz. Halkımızla beraber olacağız, istek, dert ve sıkıntılarını öğreneceğiz. Taleplerini bizzat dinleyip, yapabileceklerimizi not edeceğiz.

Hizmetler saymakla bitmiyor

Nevşehir'de birlik ve beraberlik içerisinde hizmet ürettiklerini kaydeden Gizligider şöyle konuştu "Nevşehir 2012 yılında önemli projelere başladık. Hacıbektaş entegre hastanesinde yüzde 40 seviyelerine ulaştık. Diğer ilçelerimizde ise entegre hastanelerin bir kısmı ihale aşamasında, bir kısmı ise programa alınma aşamasına geldi. Özkonak, Topaklı yolunun yapımı için 3 Milyon lira çabalarımız sonucunda turizm yolu kapsamına alındı. Bahar döneminde Özkonak-Topaklı yol çalışması başlayacak ve Kozaklı ilçesi Nevşehir'e 25 kilometre daha yakın hale gelecek. Patateste ise ihracattaki sıkıntı giderildi. Önümüzdeki günlerde patates ihracatında önemli derece artış bekleniyor. Yine 2011 yılında meydana gelen don olayı sonrasında ürünleri zarar gören yaklaşık 300 çiftçimizin zararları karşılandı. Bunu gören üreticimiz bize desteklerini her fırsatta dile getiriyor. Nitekim iki gün önce yapılan eyleme 20 civarında insanın katılması da bunun göstergesidir. Nevşehir Merkez Devlet Hastanesi için ek bina protokolü imzalanarak 100 yataklı ek bina yapılacak.  Hızlı tren konusunda çok önemli bir mesafe aldık. Proje ihale aşamasına geldik. Proje ihalesi olduktan sonra geriye dönüş olmayacaktır. 2023 yılı hedefimizi geri çekmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Hızlı tren projesi Nevşehir’i çağ atlatacak seviyede 5 milyar dolar civarında maliyeti olan bir konudur. Nevşehir’e tarihinde yapılabilecek en büyük yatırımlardan biridir. 2013 yılında da ilimiz için önemli projeleri adım adım gerçekleştireceğiz." dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
patatesci - 10 yıl önce
sayın vekilin patates sorununu çözdük demesi ne kadar inandırıcı yeni patates ekimi geldi lakin patates hala 10-15 kuruş yaz ekimi yapanlar ise zaten battı bu mudur devlet desteği... kamuoyunun takdirine...
Avatar
yazıhüyüklü, - 10 yıl önce
sayın vekilim olması gerekeni olmuş gibi anlatmayı çok iyi beceriyor. bu seçimde alacağın oylar gerçeği yansıtacak. ayrıca yazıhüyüke sadece belediyede çay içmeye gelmiştir.
Avatar
patatesci - 10 yıl önce
enson yapılan patates mitngine katılan 20 kişi vardı demek de ne demek sayın vekil sizi ürgübe karacaörene derinkuyuya davet ediyoruz patates ekenlerin yanına o zaman sorunun vehametini daha iyi anlarsınız...
Avatar
derinkuyuda durum - 10 yıl önce
vatandaş yanıyor, siz tepeden bakıp hayal görüyorsunuz. ve sadece siz öyle görüyorsunuz.
Avatar
derinkuyulu - 10 yıl önce
sayın vekılım çalışmalarınızı dikkatle izliyor ve takdir ediyoruz. yalnız patates nevşehir köylerinin en önemli direğidir. patates para etmezse nevşehir esnafıda zarar görür köyler biter. patates nevşehir ekonomisinin temel direğidir. bu konuda bahsettiğiniz ihracat konusunda ki gelişmelerei dikkatle izliyoruz.
Avatar
mamut yanbasar - 10 yıl önce
allah razı olsun siz olmasaydınız halimiz perişan olurdu sayın vekilim bu günlerimizi sizlere borçluyuz başarılarınızın davamını cenabı haktan niyzay ederiz durmak yok yola devammmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
Avatar
.. gözlüğü - 10 yıl önce @mamut yanbasar
mahmut bey gözlüklerinizi nerden aldınız. bize de lazım .
Avatar
Bayram Ulkat - 10 yıl önce @mamut yanbasar
sizi onlara onlarıda allaha havale ediyorum. pkk nın şovunu görmediniz tabii sizin tv ler göstermez. dokunulumayan 2 - 3 tv kaldı onlar gösteriyor ne hale geldiğimizi.