banner461

Nevşehir Milletvekili Menekşe'den süt üreticilerine müjde!

AK Parti Nevşehir Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi Yücel Menekşe, "Ulusal Süt Konseyi, çiğ süt referans fiyatını 3 lira 20 kuruştan 4 lira 70 kuruşa çıkardı.  Devlet desteği ise ilave 0,20 TL/Litre olarak belirlenmiştir. Bereketli ve hayırlı olsun." dedi.

banner15
Nevşehir Milletvekili Menekşe'den süt üreticilerine müjde!
30 Kasım 2021 Salı 16:50

banner517
banner134

Ulusal Süt Konseyi (USK), çiğ süt referans fiyatını 3 lira 20 kuruştan 4 lira 70 kuruşa çıkardı. Destek primi litre başına 20 kuruş olarak açıklandı.

Nevşehir Milletvekili Menekşe; 'Emekler zayi olmuyor, hamdolsun!''

AK Parti Nevşehir Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi Yücel Menekşe yaptığı açıklamasında; "Uzun uğraşlarla takip ettiğimiz, Süt Üreticilerimizin litre bazındaki fiyat talepleri Tarım Bakanlığımızla görüşmelerimiz neticesinde 8 Aralık 2021’den itibaren çiğ süt fiyatı 4,70 TL/Litre. Devlet desteği ise ilave 0,20 TL/Litre olarak belirlenmiştir. Bereketli ve hayırlı olsun." dedi.

Milletvekili Menekşe; "Bu anlamda desteklerini esirgemeyen her daim çiftçilerimizin yanlarında olan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli’ye ve bürokratlarımıza ayrıca Ulusal Süt Konseyi Yönetim Kuruluna teşekkür ediyorum." ifadelerinde bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.