banner461

Sunar, Köybaşı ve Dede Temayüle Dahil Edilmeyecek

AK Parti de Cumartesi günü yapılacak olan temayül yoklamasına eski iki vekilin dahil edilmeyeceği öğrenildi.

banner15
Sunar, Köybaşı ve Dede Temayüle Dahil Edilmeyecek
26 Şubat 2015 Perşembe 17:00

banner134

NEVŞEHİR(MHA) AK Parti de Cumartesi günü yapılacak olan temayül yoklamasına eski iki vekilin dahil edilmeyeceği öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre; mevcut Milletvekilleri Ahmet Erdal Feralan, Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider’in de dahil olmayacağı temayül yoklamasına partide 2 dönem milletvekilliği yapan Rıdvan Köybaşı ile bir dönem milletvekilliği yapan Mahmut Dede dahil edilmeyecek.

Mevcut ve eski vekillerin dahil edilmemesiyle birlikte temayül yoklamasına 55 Milletvekili aday adayından 50’si katılacak.

Bu arada Parti çevrelerinden alınan bilgilere göre Cumartesi günü yapılacak temayül yoklaması sonuçları direkt genel merkeze gönderilecek ve bir süre açıklanmayacak. Yoklama sonuçlarının genel merkez kararıyla açıklanabileceği bildiriliyor. Bu kararın son genel seçimlerde de olduğu gibi temayül yoklamasında ilk sıralarda yer alan isimlerin aday listesine girememesi ve ister istemez bir küskünlüğün de ortaya çıkması nedeniyle alındığı bildiriliyor.

Öte yandan temayül yoklamasına AK Parti genel merkezi iki milletvekilini gözlemci olarak görevlendirdi. Yozgat ve Ordu milletvekilleri Nevşehir’deki temayül yoklamasında gözlemci olarak görev yapacaklar.Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
şemsi paşa pasajı - 8 yıl önce
kazım sunar arkadaş, yerel seçimlerde kazandığın muhteşem zaferin (!) karşılığını mı bekliyorsun? ya cidden inanıyor musun?
Avatar
mert 50 - 8 yıl önce
vekillerim hepside deyişmesi lazım genç dinamik aktif vekiller teşkilatın icinde den yetişip gelirse daha iyi olur bu bağlamda olacaklar bence ersan erkut mustafa acıkgöz mustafa körükcü
Avatar
eksi puan - 8 yıl önce
pis kokular alıyorum maalesef
Avatar
hayırlısı bakanım - 8 yıl önce
sayın rıdvan beyi samimiyetimle söylüyorum vekil değil bakan olarak görmek isteriz inşallah dualarla destekliyoruz ondan sonra bak hizmete inşallah
Avatar
tam destek - 8 yıl önce
sayın sunara tam destek nevşehire yakışan aday
Avatar
yolun açık olsun sayın sunar - 8 yıl önce
başbakanımız hocan ahmet davutoğlu ile iyi bir ekim olacagına inanıyorum
Avatar
hakikat - 8 yıl önce
Mevcut vekillerle devam etmemiz partimiz açısından daha hayırlı olacak
Avatar
AKP - 8 yıl önce
şu ridvan dan bi vazgeçin artik, bu seçimde adi bile geçmemesi lazim, partimize zarar veriyoruz arkadaşlar....