banner461

Vakti geldiğinde gümbür gümbür aday adaylığımı açıklayacağım!

Gazeteciler onuruna verdiği İftarda Dinler Otel de bir araya gelen Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız 2014 Yerel seçimleri ve Adaylığı konusunda önemli açıklamalarda bulundu...

banner15
Vakti geldiğinde gümbür gümbür aday adaylığımı açıklayacağım!
24 Temmuz 2013 Çarşamba 15:27

banner517
banner134

 Yıldız, Nevşehir Dinler Otelde katıldığı iftar yemeğinden sonra ise gazeteciler ile bir süre sohbet ederken gazetecilerin sorularını da yanıtladı.
Adaylığı ile ilgili kendisine yöneltilen soruya Başkan Yıldız, ’’Seçimlere 8 aydan kısa bir süre kaldı. Ben yeniden adayım demem için henüz çok erken. Ama vakti geldiğinde gümbür gümbür yeniden aday olduğumuzu açıklayacağım. Şuan bunun için çok erken çünkü bizlerin üstünde bir parti teşkilatımız var. Yapmış olduğumuz istişareler sonrasında buna karar vereceğiz ve Allah’ın izni ile adaylığımızı açıklayacağız’’ diye cevap verdi.

Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız belediye başkanlığı dönemi boyunca dört büyük proje için çalıştıklarını bunlarda da büyük oranda başarı elde ettiklerini kaydederken şunları söyledi:

’’Biz belediye başkanlığımız döneminde içme suyu, TOKİ, doğalgaz ve kanalizasyon olarak dört büyük proje üzerinde çalıştık. Bunlarda da çok şükür yavaş yavaş sonlara geldik. Şuanda Ürgüp halkımızın yüzde 70’i yeni şebekeden su kullanıyor. Doğalgazda ise yüzde 10 üzerinde kullanım başladı. Ben siyah inci olarak adlandırıyorum yerin altına 110 kilometrelik bir boru hattı döşedik. Artık Ürgüp ilçesinde sürekli su arızası olmuyor. Vatandaşlarımız en çok bu konuda mutlu oldu.

Şu anda Ürgüp Belediyemizin 32 milyonluk bir bütçesi var. Biz bu bütçeyi 17 milyondan aldık bakın 32 milyonlara kadar çıkardık. Şuanda Ürgüp Belediyesi olarak hiç bir kişiye borcumuz bulunmuyor. SGK ya olan borcumuz var bunu zaten yapılandırmıştık. Birde yine Maliyeye olan borcumuz bulunuyor bu borçlarımızı da yapılandırma çerçevesinde ödemeye devam ediyoruz.’’diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ÜRGÜP LÜÜÜ - 8 yıl önce
yazdiğimiz yorumlari neden yayinlamiyorsunuz?
tarafsiz gazeteceli̇k yapip yorumlarimizi yayinlayin.
Avatar
ne demek istemiş? - 8 yıl önce
adayım demem için henüz erken diyor ve arkasındanda vakti gelince aday adyı olduğumu gümbür gümbür açıklayacağım diyor.allahım biz kimlere oy vermişiz.