Türkiye Gençlik Vakfı'nın Türkiye geneli liseler arası münazara yarışmasının ilk etabı olan il elemeleri geçtiğimiz günlerde tamamladı. 

Büyük Türkiye Münazara Yarışmasına; Şehit Demet Sezen Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi kız öğrenci takımı, Diriliş Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi kız öğrenci takımı, Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi erkek öğrenci takımı, Nevşehir Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi erkek öğrenci takımları katıldı. 

İl elemelerinde erkekler arasında Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, kızlar arasında ise Şehit Demet Sezen Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri İl birincisi oldu. 

TÜGVA Nevşehir Lise Koordinatörü Vatan CİNGİTAŞ; "Sözler Çarpışsın Fikirler Yarışsın" sloganı ile yola çıktığımız münazara yarışmamıza olan ilgi bizi oldukça memnun etti. Çok güzel geri dönütler aldık. Gençlerin ön planda olacağı birçok yeni projemiz var. En kısa zamanda onları da hayata geçireceğiz inşallah. TÜGVA Nevşehir, gençlerin vazgeçilmez mekanı olacak." açıklamasında bulundu.