Ürgüp ilçesine bağlı Mustafapaşa Köyü Muhtarlığı öncülüğünde, Kapadokya Üniversitesi ev sahipliğinde, Mustafapaşa turizminin sürdürülebilir yönetimini planlamak, yürütmek, turizm kapasitesi ve hizmet niteliğinin gelişimine katkı sunarken, çevresel, kültürel ve ekonomik sürdürülebilirliği de sağlamak için ortaklaşa hareket etmek üzere, özel sektör, sivil toplum ve kamu kuruluşlarından temsilcilerin katıldığı toplantı Üniversite Enstitü Binası’nda gerçekleştirildi.  

Toplantı sonunda, Mustafapaşa Köyü Turizm Yönetim ve Geliştirme Platformu’nun kurulması kararlaştırıldı ve taraflar arasında bir protokol imzalandı. 

Toplantıya, Rektör Prof. Dr. Hasan Ali Karasar, KÜN Sosyal ve Stratejik Çalışmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Halil Burak Sakal, Mustafapaşa Köyü Muhtarı Gültekin Kan, Kapadokya Turizm Bölgesi Altyapı Hizmet Birliği Başkanı Levent Ak, Mustafapaşa Kültür, Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Tevfik Balta, Hanedan Cappadocia Suites temsilcisi Özcan Görürgöz, Gül Konakları Sinasos temsilcisi Berat Meryem Örnek, Ajwa Cappadocia temsilcisi Gamze Korkmaz katıldı.