banner461

Skandal Nato Tatbikatını Kınıyoruz.

Anadolu Sağlık Sen Genel Başkanı Necip Taşkın, Norveç’te gerçekleştirilen Nato tatbikatındaki skandalı eleştirerek şiddetle kınadıklarını açıkladı.

banner15
Skandal Nato Tatbikatını Kınıyoruz.
17 Kasım 2017 Cuma 23:59

banner517
banner134
Anadolu Sağlık Sen Genel Başkanı Necip Taşkın, Norveç’te gerçekleştirilen Nato tatbikatındaki skandalı eleştirerek şiddetle kınadıklarını açıkladı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın il başkanları toplantısında açıkladığı olayla ilgili basında yer alan skandala değinen Necip Taşkın, “Nato üyesi bir ülkenin kurucu liderine ve Cumhurbaşkanına yapılan bu çirkin saldırı asla hafife alınamaz,” ifadelerini kullanarak şöyle dedi: “Mustafa Kemal Atatürk; yorgun, yoksul ve perişan bir hâldeki Türk milletinin istiklal ve istikbali için mücadele etmiş, kazandığı büyük zaferlerle Türk milletini emperyalist devletlere karşı büyük bir başarıya ulaştırarak vatan, millet, bayrak bilincini yerleştirmiş ve Türkiye Cumhuriyetini kurarak mazlum ve mağdur milletlere örnek olmuştur. O, dünya tarihini değiştirmiş büyük  bir liderdir. Onun izinden giden Türkiye Cumhuriyeti ilimde, fende, teknolojide ilerleme sağlamış, Avrupa devletlerine medeniyet, ahlak ve azmin örneğini göstermiştir.
Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyetini ilerletmek ve coğrafyasında söz sahibi hâline getirebilmek için emperyalizme karşı mücadele eden büyük bir devlet adamıdır. Sayın Cumhurbaşkanımız ile hem içeride hem dışarıda büyük bir güçler savaşı verilmektedir. Türkiye’yi bölmek ve parçalamak hayali kuranların ve bu akılsızların peşinde koşan, terör örgütleri kurarak finanse eden ve ülkemizde huzuru, barışı ve kardeşliği bozarak kaos ortamı yaratıp bundan faydalanmaya çalışan emperyalist devletlere karşı mücadele etmekte ve onların tüm oyunlarını bozmaktadır. Kendilerini dünyanın hâkimi sanan Avrupa devletlerine karşı dik duran, Türkiye’nin de Avrupa devletleri kadar büyük ve güçlü olduğunu gösteren Sayın Cumhurbaşkanımız, milli iradeden aldığı güçle ilerleyişine devam etmekte, bizlerde büyük bir heyecan ve azimle kendisini takip etmekteyiz. Dünya da Avrupa devletlerine karşı dik durabilen, yanlışlarını açık ve net bir şekilde ifade edebilen başka bir lider yoktur.
İki gün önce, Norveç’te içinde 40 askerimizin bulunduğu Nato tatbikatı yapıldı. Tatbikatta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile Sayın Cumhurbaşkanımızın resimleri ‘düşman tablosu’ olarak hedefe konuldu. Nato üyesi bir ülke olarak Türkiye’nin gerek kurucu liderine gerek Sayın Cumhurbaşkanına karşı yapılan skandal, uluslararası hukuka, saygınlığa, Nato üyesi bir ülkeye karşı yapılan en büyük nezaketsizliktir. Bu tatbikat, Nato tatbikatı olmaktan çıkmış, ülkemizi düşman ilan eden bir topluluğa dönüşmüştür. Sayın Cumhurbaşkanımız, tatbikatta bulunan 40 askerin geri çekilmesi talimatını vermiştir. Kendisini bu kararlı tutumu nedeniyle tebrik ediyor ve destekliyoruz. Daha da ileri gidilmesi ve Türkiye’nin Nato’dan çıkması gerektiğinin altını çizmek istiyoruz.
Anadolu Sağlık Sen olarak, bir kez daha kurucu liderimiz Atatürk ve Sayın Cumhurbaşkanımızın şahsında ülkemizi ve milletimizi düşman ilan eden Nato’yu şiddetle kınıyoruz. Devletler hukukuna yakışmayan bu tutumları nedeniyle milletimizden ve Sayın Cumhurbaşkanımızdan derhal özür dilemeleri gerektiğini ifade etmek istiyoruz.”

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.