Bahçeli köyü muhtarı Mustafa Özata, kendisine ait kurduğu örnek bahçede sebze ve meyve yetiştirerek vatandaşları tarıma yönlendirmeye çalışıyor.

Organik tarımı severek yaptığını ifade eden Muhtar Özata, "Yapınca, uğraşınca birçok meyve oluyor. Bu gibi çalışmalar vatandaşlara örnek oluyor." dedi.

Bahçeli köyü muhtarı Mustafa Özata'yı www.fibhaber.com İnternet gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Fikret Çapacı misafir etti.

Çiftçilikle uğraşan Muhtar Mustafa Özata ziyareti sırasında Genel Yayın Yönetmeni Fikret Çapacı’ya Bahçeli Köyü hakkında bilgi verdi.

Bahçeli köyü ürünlerine ilginin yüksek olduğunu aktaran Özata, "Gelip 'Bu meyve nedir, nasıl yetişir?' gibi sorular yöneltiyorlar. Dikimle ilgili bilgiler alıyorlar. Onlara yetiştirdiğimiz ürünlerden de ikram ediyoruz. Gayemiz burada halkımızı bilinçlendirmek, köye dönüşlerini sağlamak, tarımı unutturmamak, onları tarıma yönelterek yeni bir geçim kapısı açmalarını sağlamak." diye konuştu.

Bahçede organik tarım yaptığını anlatan Özata, "Ürünlerimiz tamamen organik. Hayvan gübresi kullanıyoruz, aynı zamanda tertipli düzenli bir yetiştiricilik yapıyoruz. Böyle olunca da güzel bir bahçe ortaya çıkıyor." ifadesini kullandı.

FİB Haber İnternet Gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Fikret Çapacı da gerçekleştirilen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Muhtar Mustafa Özata'ya ziyareti ve kendi yetiştirdiği kayısı hediyeleri için teşekkür etti.