banner461

Nevşehir'de hafta sonu kısıtlaması başladı...

Nevşehir'de 56 saatlik hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması bu akşam 21.00'de başladı.

banner15
Nevşehir'de hafta sonu kısıtlaması başladı...
26 Şubat 2021 Cuma 22:09

banner517
banner134

Koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında, Türkiye genelinde 1 Mart Pazartesi saat 05.00'te sona erecek sokağa çıkma kısıtlaması bu akşam saat 21.00'de başladı.

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı bu akşam 21:00'de başlayıp, Pazartesi sabah 05:00'e kadar kesintisiz olarak devam edecek. Çoğu vatandaş ise cumartesi ve pazar gününü kapsayan yasakların tam olarak neler olduğunu merak ediyor. Market, bakkal, kasap, kuruyemişçiler ve manavlar saat 10.00-17.00 arası açık olacak ayrıca gazete bayileri de satış yapacak.

Ayrıca, Lokanta, restoran, pastane ve tatlıcı gibi iş yerleri bugün saat 24.00'e kadar sadece paket servis şeklinde hizmet verebilecek. Yarın ve pazar günü de 10.00-24.00 saatlerinde paket servis faaliyetlerine devam edebilecek.

Vatandaşlar, sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan günlerde (cumartesi-pazar), ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap, kuru yemişçi, çiçekçi ve fırın ya da ekmek satış bayilerine yürüyerek gidip gelebilecek.

Uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmeyecek ve mağduriyete neden olunmayacak. Alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilecek ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195’inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemler başlatılacak.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.