banner461
banner195

Lara Kolejinden İngilizce Uluslar Arası Başarı

Özel Lara Koleji, Cambridge Üniversitesi’nin düzenlemiş olduğu ESOL (English for Speakers of Other Languages) sınavlarında başarılı olan öğrencilerine sertifika ve çeşitli hediyeler verdi.

Lara Kolejinden İngilizce Uluslar Arası Başarı
27 Eylül 2012 Perşembe 11:53

banner143
banner134

 Özel Lara Koleji, Cambridge Üniversitesi’nin düzenlemiş olduğu ESOL (English for Speakers of Other Languages)  sınavlarında başarılı olan öğrencilerine sertifika ve çeşitli hediyeler verdi. Tüm dünyada 135 ülkede aynı anda yapılan sınava hazırlık süreci okulların açılmasıyla başlıyor. 3 farklı aşamada yapılan sınav Starters, Movers ve Flyers bölümlerinden oluşuyor. Sınavda, öğrencilerin, İngilizceyi ne kadar kullanabildikleri ölçülüyor. Yoğun geçen bir yılın ardından öğrenciler belirlenen sınav merkezlerine toplu olarak giderek konuşma, dinleme ve okuma-yazma kabiliyetlerinin ölçüldüğü sınava giriyorlar.

 Bu sürecin öğrencinin dil eğitimine büyük faydası olduğunu ifade eden   Özel Lara Koleji Müdürü Ulaş İNÖNÜ “26  öğrencimiz, büyük başarı göstererek bir üst kura geçti. Öğrencilerimizi, hafta içi ve hafta sonu etütleriyle bu sınava hazırladık. Öğretmen, veli ve öğrenci işbirliğiyle bu sonuçları aldık. Biz öğrencilerimizin İngilizceyi en iyi şekilde öğrenmeleri için en doğru ve çağdaş yöntemleri araştırıp kullanmaya çaba sarf ediyoruz. Bir yabancı dilin ne derece iyi öğrenildiğinin anlaşılabilmesi için başvurulacak en güvenilir yöntem uluslararası geçerliliği olan sınavlarla öğrencilerin sınanmasıdır. Bu bağlamda en yaygın olarak kullanılan sınavlar, Cambridge Üniversitesi tarafından hazırlanan ESOL sınavlarıdır. Bu sınava her yıl öğrenci hazırlamamız okulumuzun İngilizce öğretimine verdiği önemin bir göstergesidir.” diye konuştu. İngilizce Okul Zümre Başkanı Serdal Yıldırım da okulda vermiş oldukları İngilizce eğitimi ile öğrencilerin uluslararası standartlarda İngilizce öğrendiklerini söyledi. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.