banner461
banner195

Lara Kolejinden Milletvekili Gizligider'le Röportaj

Özel Nevşehir Lara Koleji dördüncü sınıf öğrencilerinden Yusuf Kurugöllü , Nevşehir milletvekillerinden Ebubekir Gizligider ile röportaj yaptı.

Lara Kolejinden Milletvekili Gizligider'le Röportaj
22 Ekim 2013 Salı 09:22

banner143
banner134

 Dördüncü sınıf Türkçe dersi müfredatında bulunan başarıya nasıl ulaşılır konulu ünitenin  daha güzel anlaşılması doğrultusunda yapılan röportaj oldukça ilgi çekti. Özel  Lara Koleji sınıf öğretmenlerinden Sedat Yılmaz ”çocukların gözünde halen soyut bir kavram olan başarı kavramının biraz daha somutlaşması, anlaşılır hale gelmesi için böyle bir etkinlik gerçekleştirdik. Başarıya ulaşmış meşhur insanlarla yapılacak bir röportajın çocuklarda daha kalıcı ve onları daha motive edici bir etkinlik olacağına karar verdik.  İlimiz milletvekillerinden Sayın Ebubekir Gizligider beyefendi bizi kırmayarak röportaj isteğimizi kabul etti. Öğrencilerimizden Yusuf Kurugöllü ‘nün sorduğu soruları büyük bir samimiyetle cevaplandıran ,başarıya ulaşma metotlarını bizle paylaşan,  yoğun ülke gündemi arasında bize zaman ayıran milletvekilimize teşekkür ederiz” dedi

   Röportajın videosunun sınıflarında beraber izleyen öğrenciler başarıya ulaşma adına düzenli ve sürekli çalışmanın, ayrıca en az bir yabancı dili çok iyi seviyede öğrenmenin vazgeçilemez bir şart olduğunu öğrendiler. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
nevsehirli50 - 5 yıl önce
lara koleji bu etkinlikleriyle fark oluşturmaya devam ediyor...
Avatar
muammer atmaca - 5 yıl önce
nevşehir için ne yaptınız diye sormuşlar sayın milletvekiline; şöyle cevap vermiş. "siirt ili aydınlar ilçesinin isminin tillo olarak değiştirilmesi için meclis başkanlığına önerge verdik" demiş. büyük iş yapmışlar nevşehir için. yıllar sonra bile hatırlanacaklar.
Avatar
ahmet gökova - 5 yıl önce
helal olsun..milletvekilimizi tebrik ediyorum. her zaman öğrencilerin yaninda..sürekli çalişiyor...bu arada ropörtaj yapan çocuğuda kutlamak lazim
Avatar
Ne Röportajı Yahu. - 5 yıl önce
ebubekir beyin kankası mustafa kurugöllü'nün oğlu. fotoğraf ise bayramlaşma ziyareti esnasında ileride lazım olur düşüncesi ile çekilmiş bir fotoğraf. muzaffer b.
Avatar
muhsin tek - 5 yıl önce @muammer atmaca
siirt milletvekilleride bu iyiliğe jest olarak, nevşehir'in isminin muşkara olarak değişmesi için meclise önerge vereceklermiş:)) ayıp ya. kendi şehriniz için çalışın biraz. bizene aydınlar ilçesinin eski isminden.
Avatar
muhsin tek - 5 yıl önce @ahmet gökova
ahmet bey, milletvekilimiz sürekli çalışıyor yazmışın. bikaç tane icraatınıda yazsaydın da bizde öğrenseydik nerelere çalıştığını. biz birtürlü göremedik çalıştığınıda..
Avatar
muzaffer - 5 yıl önce @Ne Röportajı Yahu.
fotoğraf , röportaj videosundan bir karedir.sadece video çekimi vardı, fotoğraf çekimi olmadığından gomplayer programıyla bir kare alındı.
Avatar
Yusuf Kurugöllü - 4 yıl önce
Ben bu fotarfı Vito'yu paylaştım gün çekindim Muhsin Tek